Sertaslan, “Gemlik’teki Dereler ıslah edilecek”

Sertaslan, “Gemlik’teki Dereler ıslah edilecek”

Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçemizde bulunan Çarşı ve Karsak Derelerinin BUSKİ tarafından ıslah edileceğini söyledi. İlçe merkezinden akan Çarşı Deresinin uzun zaman dır suyunun akma ması, denizden gelen suyun ise 200 metre uzunlukta bir alana kadar gitmesi sonucu yosun tutarak çevreye pis koku yaratması şikayetlere yol açıyordu.
Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, BUSKİ ilgilileriyle biraraya gelerek derelerin sorununun çözülmesi konusunda anlaştıklarını ve sorunun tamamen ortadan kaldırılacağını açıkladı.
Çarşı ve Karsak derelerinin kirliliği konusunda gazetemizde çıkan haberler üzerine Gemlik Belediyesinde bir ekip kurarak çalışma başlattıklarını söyleyen Sertaslan, “BUSKİ ile görüşerek soruna kesin çözüm getireceğiz. Gemliklilerin tepkisini çeken derelerin temiz akmasını sağlamak zorundayız. Bu durum Gemlik’in ayıbıdır. Çarşı Deresinin büyük bölümü susuz kuru ve pislik içindedir. Derelerin sorumluluğu BUSKİ ye ait olsa da Gemlik Belediyesi olarak biz de elimizden geleni yapa
cağız.Bunun için birlikte hareket etme kararı aldık. Derelerin sorunları çözüldükten sonra her iki deremiz de temiz akacaktır.” dedi.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.