CHP’lilerden İmamoğlu’na destek yağıyor

CHP’lilerden İmamoğlu’na destek yağıyor

CHP’liler, 23 Haziran günü yeniden yapılacak olan İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde partilerinin adayı Ekrem  İmamoğlu’na bağışta bulundu. Tartışmalı şekilde yenilenmesine karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı adına CHP’den yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Ekrem İmamoğlu’na başlatılan bağış kampanyasına Gemlik’teki CHP’liler de katıldı. CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyelerinin bulun duğu kalabalık bir grup dün İş Bankası Gemlik Şubesi’ne giderek  bağışları yaptılar.Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın da bağış kampanyasına katılmasıyla İmamoğlu’nun kampanyasına destek hesabına herkes bağışta bulundu. 

“Demokrasi zaferi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz”

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar, İstanbul’da seçimlerin yenilenmesinin hukuka vurulmuş büyük bir darbe olduğunu söyledi. Acar, olumsuzluktan büyük bir demokrasi zaferi ile çıkılacağını dile belirterek şunları söyledi: “Geçtiğimiz yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu kazanmıştır. 
Önce itirazlar ve günler süren sayımlar ile konu sulandırılmış ve ciddiyetten uzaklaştırılmıştır. Ardından tutarsız açıklamalar ile halkın kafası karıştırılmaya çalışılmış ardından bildiğiniz bu kabul edilemez karar verilmiştir. Demokrasilerde en çok oyu alan seçimi kazanır. Ekrem İmamoğlu seçimi kazanmaya yetecek kadar oy almıştır. Maalesef kimileri seçim kaybedebi leceğine ikna olamamış ve doğrudan halkın iradesine müdahale edilerek 16 milyon İstanbullunun kararı yok sayılmıştır. 
Bizler 23 Haziran’da gerçek leşecek seçimi Sayın İmamoğlu’nun daha büyük bir farkla kazanacağına inanıyoruz. Bunun için elimizden ne gerekiyorsa yapacağız. Bu gün burada toplanan bağışı maddi olarak değil, destek olarak değerlen
dirmek gerekir. Seçim günü görev almak, İstanbul’da olup gözlemci olmak isteyen pek çok vatandaşımız bizlere ulaşıyor. Şimdilik desteğimizi böyle gösteriyoruz. Bizler demokrasi tarihimizle altın harflerle kazınacak bir başarı için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

ADD LİLERDE YARDIM YAPMIŞTI    
23 Nisan seçimlerinde YSK nın hukuksuz olarak seçimleri yenileme  kararına karşı Türkiye genelinde Millet İttifakının CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu’na bağışlar yapılıyor. Geçtiğimiz hafta Gemlik Atatürkçü Düşünce Derneği Gemlik Şubesi 
yöneticileri ve üyeleri de kampanyaya destek vermişlerdi.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.