Yeni Nesil İftar Saatleri

Yeni Nesil İftar Saatleri

Bir yıllık maddi ve manevi sıkıntılarımızın temizlenmesine vesile olan ve 11 ayın sultanı olarak da ifade edilen Ramazan ayına girmiş bulunmaktayız. Tevbe ve mağfiret ayı olarak da bilinen bu ay, Müslüman olarak bizlerde büyük bir saygı ve heyecanla beklenen bir ibadet ayıdır. Sevgi, saygı, muhabbet, yardımlaşma ve ibadet etme duygularının zirve yaptığı bu ayda oruç ibadeti, ibadetler arasına eklenir. Sabaha karşı imsak vaktine kadar yenilip içilmeye son verilir; gün içerisinde ihtiyaç duyacağımız su ve besinlerden yeteri kadar alınır. Okunan ezanla da oruç başlamış olur.

 

İftar vakti hiçbir şekilde yenilip içilmezken tüm kötü duygu ve düşüncelerden de oruç tutan kendisini uzak tutar. Bu şekilde temelde bir nefis terbiyecisidir oruç. Bu yolla insan kötü hasletlerinden uzaklaşmaya ve iyi duygular geliştirmeye başlar. Gün sonu geldiğinde artık nefis yarışı sona ermiştir. İpi göğüsleyen müslüman, kupasını iftar saatlerinde kaldıracaktır! Akşam ezanı okunarak iftar vakti geldiğinde büyük bir şükürle Allah’a dua edilerek oruçlar açılır. Hazırlanan çorba, yemek ve ikramlar iştahla yenirken sofrada yaşanan muhabbet ortamı başka hiçbir sofra veya ortamda elde edilemez. Yemekler yenilip de sofra kaldırılınca artık sıra dinlenme vaktindedir. Zaman sonra, sahura ne zaman kalkılacağı merak edilerek imsakiyelere bakılır. Saatler kurulur ki sahur vakti kaçırılmasın. Zira sahura kalkılamadığı günlerde günün çok susuz geçeceği ve çok daha fazla acıkılacağı bilinir.

 

Bu yüzden Bodrum iftar vakitini kolaylıkla takip edebilmeniz açısından www.iftarsaatleri.co adlı web sitemizi sizler için hazırladık. Bu sitemizde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın en güncel verilerini kullanarak her güne ait iftar vakitleri ile birlikte sahur vakitlerini ve tüm namaz vakitlerini anlaşılır bir şekilde istifadenize sunduk. Bundan böyle Bodrum’un neresinde olursanız olun iftar vakitlerini kaçırmayacak, sahura yetişebilecek ve vaktinizi verimli kullanabileceksiniz. Dahası sitede bulabileceğiniz iftar sayacıyla birlikte iftara ne kadar kaldığını görebileceksiniz. Bir gölgelikte denizin keyfini çıkarırken cep telefonundan takip edeceğiniz sayacımız artık eve dönme vakti geldiğini size hatırlatırsa bize de bir afiyet olsun demek düşer değil mi?

 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.