Dev Yatın sevki tepkilere neden oldu

Dev Yatın sevki tepkilere neden oldu

Orhangazi de bulunan Sirena Marina Sanayinde imal edilen dev yatın Gemlik‘te denize indirilmesi saatinin zamansız seçilmesi nedeniyle yolların trafiğe kapatılması tepkileri neden oldu.
Denize indirilecek dev yatın Gemlik’e getirilmesi sırasın da seçilen saat dilimi nedeniyle araç trafiği felç oldu. Bu nedenle
İşçiler iş yerlerine, öğrenciler okulları na geç kaldılar.Dün sabah imal edildiği Orhangazi’den karayolu ile Gemlik’e getirilen dev yat, Uludağ Üniversitesi önünde bulunan kıyıdan denize indirildi. Yatın şehir içinde geçişi sırasında, trafiğin en yoğun olduğu saat 08.00 sularında İstiklal Caddesi üzerinden geçişi sırasında trafik kilitlendi. Trafik polislerinin gözetiminde ilerle yen dev yat, servislerde ve özel araçlarında işe gitmek üzere yola çıkan vatandaşların yolda kalmasına neden oldu. 
Dörtyol mevkiinden Ahmet Dural Meydanı’na kadar biriken araçlar nedeniyle kilitlenen trafik nedeniyle büyük karmaşa yaşandı. Beklemek istemeyen ve araçlarını geri döndüren araç şoförleri, trafiğin daha da içinden çıkılmaz bir hal almasına sebep oldu. Vatandaşlar sahil eski Devlet Hastanesi yanından deniz kıyısına kadar olan yaklaşık 300 metrelik mesa feyi 20 dakikada kat etmek zorunda kaldılar. Araç şoförleri kornala rını çalarak durumu protesto ettiler. Bursa, serbest bölge ve fabrikalarda çalışan yüzlerce işçi işyerlerine, Uludağ Üniversitesi Sunğipek Yerleşkesi’nde eğitim gören öğren ciler ise okullarına geç kaldılar. Duruma büyük tepki gösteren vatandaşlar; bu büyüklükteki ve naklinin oldukça tehlikeli olduğu böyle bir teknenin sevkiyat saatinin yolun en kalabalık ve yoğun olduğu saatte yapılmasına bir anlam veremediklerini söylediler.

 

Haber ve Foto : Ömer Faruk DemirokYorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.