ATV kazasında hayatını kaybeden Görkem toprağa verildi

ATV kazasında hayatını kaybeden Görkem toprağa verildi

 Kestel, mesire alanına arkadaş larıyla  iftar açmak için giden gruptan ayrılarak ATV ile  gezmeye çıkan Görkem Sarıkaya (25) ve Mustafa Parmak (23), 40 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada Gemlikli Görkem Sarıkaya yaşamını kaybederken, sürücü Mustafa Parmak ağır yaralandı.Olay önceki gün akşam saatlerinde meydana geldi.ağır yaralandı.
Kestel’in Şevketiye Mahallesi Alaçam Yolu'nda meydana gelen kazada 7 kişilik arkadaş grubu, iftar yapmak üzere Şevketiye Mesire alanına geldi. Burada iftarlarını açan gençler, daha sonra ATV ile gezintiye çıktı. Mustafa Parmak yönetimindeki ATV, sürücüsünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi sonucu 40 metrelik uçurumdan yuvar landı. Olayı gören arkadaşları durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. 
Kısa sürede bölgeye gelen AFAD, UMKE, Nilüfer Arama Kurtarma, AKUT ve İtfaiye ekipleri geldi.Ekipler uçuruma kurdukları halatlı sistemle  indi. ATV'de bulunan Görkem Sarıkaya, olay yerinde yapılan tüm çabalara karşın kurtarılamadı. 
Ağır yaralanan  Mustafa Parmak ise Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altınaalındı.
Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Adli Tıp Kurumuna kaldırılan Görkem Sarakaya’nın cesedi Gemlik’teki ailesine teslim edildi.

GEMLİK’TE TOPRAĞA VERİLDİ

Genç yaşta kaza kurbanı olan Görkem Sarıkaya ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazı ile ilçemizde toprağa verildi.Sarıkaya’nın cenazesine Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.