Sertaslan, “Belediyeye hiç gelmeden 5 yıl maaş alanları bulduk”

Sertaslan, “Belediyeye hiç gelmeden 5 yıl maaş alanları bulduk”

Gemlik Belediye Mec lisi, Mayıs ayı ikinci toplantısı Ömer Kahraman Hizmet Binası’nda, Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan baş kanlığında yapıldı. Belediye Meclisi’nde; bir önceki oturumda kararı alınan sosyal konutlar komisyon üyelerinin isimleri belirlenirken, Sosyal medyada yer alan işçi kıyımı iftiralarına da Başkan Sertaslan cevap verdi. 
İlçemizde bulunan çeşitli spor kompleks leri ve parklara isim verilmesi kararı alınır ken, 2018 yılı mali kesin hesapları da onayladı.


Sosyal konutlar komisyonu belli oldu


Siyasi partilerin meclis üyelerinden oluşan sosyal konut ları inceleyecek ve rapor hazırlayacak, sosyal konutlar komisyonu belli oldu. Komisyona dört partide üye verirken, komisyonun yedi belediye meclis üyesinden oluşmasının kararı alındı. 
Komisyon, Zeynep Akış Serintürk, Mert Dimili, Durmuş Uslu, Nihat Çetin, (CHP), Şamil Yiğit, (AKP)  Mahmut Solaksuba şı (MHP), Sedat Akkuş (İYİ Parti) den oluştu. Komisyon hakkında konuşma yapan Sertaslan, “Bu komisyon bir ihtisas komisyo nu değil. Sosyal konutlarla ilgili raporu hazırlamasının ardından görevi sona erecek. Önemli bir çalışma, bu komis yonda kent yararına işler çıkacağına inanıyoruz” dedi.


2018 YILI KESİN HESAPLARI ONAYLANDI
Gemlik Belediyesi gündeminde olan 2018 yılı mali kesin hesapları konusunda gruplar adına konuşmalar yapıldı.
CHP adına söz alan Galip Gür, günlerce Sosyal Konutlarla ilgili çalışmalar yaptıklarını söyledi. Gür, 2018 yılı gelir gider kesin hesapları hakkında geniş bilgiler verirken, Sosyal Konutlar sermaye hesaplarının diğer harcamalardan ayrı tutulmasını istedi.
AKP grubu adına konuşan Ercan Barutçuoğlu, 2018 kesin hesaplarına olumlu oy kullanacaklarını belirtirken, MHP grubu sözcüsü Osman Durdu red oyu vereceklerini ifade etti. Oylamaya geçildiğinde CHP’ iler değişik oy kullandı. Mali hesap lar konusunda Cumhuriyet Halk Partisi geneline “Evet” derken, sermaye geliri başlığına bölümlerine “Ret” oyu kullandılar. Adalet ve Kalkınma Partisi tamamına “Evet” derken, Milliyetçi Hareket Partisi ve İYİ Parti mali hesapların tamamıma ”Ret” verdi.
Gemlik Belediyesi Belediye Meclisi’nde ilçemiz Hamidiye Mahallesi, Yavuz Kemal Sokak’ta bulunan Belediye tarafından yapılan parka, Şehit Jandarma Komando Çavuş Emrah Eker, Umurbey Aytepe’de bulunan halı sahaya, Şehit Şahin Taşkın ve Celal Bayar Kapalı Spor Salonu veya Suni Çim sahasına ise Düzgün Akyıldız’ ın isminin verilmesi kararı alındı.


SERTASLAN, “ÇALIŞMADAN MAAŞ ALANLARI TESBİT ETTİK”


Gemlik Belediyesi’n de çalışan personelin hangi siyasi partinin mensubu olduğuyla ilgilenmediklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Marmara’nın incisi ve zeytinin başkenti olmak gibi bir hedef koyduklarını ve oraya gidecek adımların belli olduğunu belirtirken, bu hedefe ulaşma yolunda bizi çelmeleme gayreti olan biri olursa, han gi parti mensubu olduğuna da bakmadan işten çıkartacağı nı söylerken, göreve geldiğinden bu yana sadece 4 kişiyi işten çıkarttıklarının söyledi. Bunun üzerine CHP Belediyesinde işçi kıyımına başlandı diye haberlerin çıkarılmasına başlandığını kaydeden Sertaslan, çıkış sebebinin ardında herhangi bir siyasi parti mensubu olmasının yatmadığını vurguladı. 
Bu konularda prim yapmak isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi. Dört kişi işten çıkartıldığında konuya yapma noktasında yaklaşım gösterenlerin, önceki Belediye Başkanı adam çıkartırken müdahale etmediklerini belirtirken, “Ramazan ayında bu memleket te AK Partili belediye tarafından işçi çıkartıldı ama ben hiç kimsenin sen ne yapıyorsun dediğini duymadım” dedi.
Sertaslan, hiç belediyeye uğramadan maaş alanları tesbit ettiklerini, bu kişilerin 5 yıldır maaş aldıklarını söyledi. “İşten çıkarıldığında utanmadan kıdem tazminatı isteyecekler.” diyen Sertaslan, bu kişileri işten çıkarmadığını, başka bir görev verdiklerini ilk gün rapor kullandıklarını söyledi. 
Sertaslan, kimseyi siyasi görüşünden dolayı işten çıkarmayacağını bunu yapmayacağını herkesin bildiğini söyledi. Başlayacak olan toplu sözleşmelere yeni haklar elde edeceklerini söyledi.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.