Aşevinde Başkanla iftar açtılar

Aşevinde Başkanla iftar açtılar

Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, iftarını Ömer Kahraman hizmet binası altın da bulunan aş evin de yüzlerce vatan daşla beraber açtı. Gemlik Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ve “Hiç bir Çocuk Yatağa Aç Girmesin” kampanyasıyla ramazanda yardım laşma anlayışını başka bir boyuta taşıdı. Her gün iki bin aile ye yemek götüren ve ramazan boyunca yaklaşık 60 bin kişilik yemek çıkartan Gemlik Belediyesi, üç farklı noktada bulunan aş evlerinde vatan daşlara hizmet vermeye devam ediyor. 

SERTASLAN VATANDAŞLARLA İFTARINI AÇIYOR


Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise iftarı nı vatandaşlarla beraber Ömer Kahraman hizmet binasında açtı. Başkan Sertaslan vatandaşlarla beraber iftar yapmanın huzurunu yaşadıklarını belirterek, Gemlik’te hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesini önem sediklerini söyledi.İftar yemeğinin düzenlenmesinde ve dağıtılmasında görev alan gönüllü ve personellere teşekkür ederken Belediye olarak bu hizmeti vermenin gururunu yaşadıklarını belirtti. 
Belediye olarak sadece aş evlerinde değil, ihtiyaç sahiplerinin evleri ne de yemek ulaştırdıklarını belirten Mehmet Uğur Sertaslan; “Kaymakamlık ve dernekler tarafın dan belirlenen ihtiyaç sahibi 2 bin yurttaşımızın da evlerine sıcak yemek götürüyoruz” dedi.
Gemlik Belediyesi olarak bu sene 465 bin TL’lik bir rama zan bütçesi belirlediklerini ve bu bütçenin karşılanması belediye imkanlarını zorladığını ifade eden Başkan Sertaslan, sadece ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştırmak amacıyla kullanacakları IBAN TR78 0001 2009 2800 0007 0000 24 nolu Gemlik Belediyesi hesabına vatandaşlardan destek beklediklerini ifade etti.
 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.