Tamamlanmamış mescit mühürlendi

Tamamlanmamış mescit mühürlendi

Umurbey Mahalle si’nde bulunan İbrahim Besli Sokaktaki Basketbol sahası Çocuk Parkı ve spor aletlerinin bulunduğu alana bir ay önce başla yan inşaatın mescit yapıldığı bitmeyen inşaatına pencerelerine naylonla kapatılarak, alel acele hizmete sokulmaya çalışılır ken, çevrede oturan vatandaşların belediyeye bildirmesi üzerine, bina zabıtaca mühürlendi.
Belediye Zabıta ekipleri inşaatın yapıldığı yere gelerek ilgililerle görüştü.
Olay yerine CHP Umurbey temsilcisi ve meclis üyesi Mustafa Kaynatma da gelerek, durumu telefonla Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcısına bildirdi. Bunun üzerine zabıtalara binanın mühürlenmesi emri verildi.
Bina inşaatı başlandığında taziye evi, daha sonra Mahalle Konağı olarak yapıldığı belirtilen binanın, mescit yapıldığı öğrenince mahalleli tepki göstermişti.
Seçimlerden sonra olayı inceleyen belediye, binanın tamamlanmasındansonra anahtarlarının Belediye Başkanlığına teslim edilmesini istedi. Ancak bitirilince anahtarı belediyeye teslim edilecek olan binanın içine halılar döşendi, pencere leri naylonla kapatıl dı, iki adet çelik kapı montajı yapılmadan binaya sokuldu. Ramazan ayının ilk terazi namazına hazırlık yapıldığı sırada şikayetler üzerine   zabıtalar, aldıkları emirle inşaatı mühürlemeye gittiler.

POLİS ÇAĞRILDI
Eski Belediye Başkanı Refik Yılmaz tarafından çevredeki bazı kişilerin spor alanına mescit yapımı için izin verilmesi ile yerel seçim ler öncesi tesisin bir bölümünde inşaat çalışması başlatıldı. 
Çevrede oturanlar ne yapıldığını sorduklarında doğru cevap alınamaz ken, inşaat bir hafta içinde temeli atıldı ve tek katlı yapı gece gündüz çalışılarak üzeri kapatıldı. 
Çevrede oturanlara önce Taziye Evi sonra Mahalle Konağı yapıldığı ifade edilen binanın arsası belediye tarafından “Umur bey Harmanaltı Mahalle Konağı Çevresini Koruma Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği”  Meclis ve encümen kararı olmadan verildi. İnşaatı ise eski AKP ilçe yöneticilerinden Zekeriya Çakır tarafından yaptırıldı. Mahalle Konağı denen yer daha sonra mescide çevrildi. Zabıtanın binanın boşal tılmasını istedi.
Dernek Başkanı Necdet Arı, binayı izinli olarak yaptıklarını, kurdukları derneğinde yasal olduğunu bildirmesi ve binayı boşalt maması üzerine, olay yerine polis çağrıldı. Polis tarafları dinle dikten sonra bina nın tamamlandıktan sonra anahtarının Belediyesi teslimi edileceği için bitme miş bir şekilde kullanılmasının sakıncalı olacağını bildirdi. Görüşmelerden sonra dernek yöneticileri binadan çıktılar. Zabıta ve Polis olay yerinde tutanak tutarak bina zabıta tarafın dan mühürlendi.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.