Paşa Konağı’nı Gemlik Belediyesi’nden aldılar

Paşa Konağı’nı Gemlik Belediyesi’nden aldılar

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak onarıldıktan sonra bir süre BUSMEK olarak hizmet veren Paşa Konağı geçtiğimiz yıllarda Gemlik Belediyesi’ne devredilmişti.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yeni seçilen Meclisinde, Gemlik için alınan ilk karar Paşa Konağı’nın Gemlik Belediyesi’nden alınarak, yeniden Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlamak oldu.
AKP’li Bursa Büyükşehir Beledi yesi’nin Gemlik’te de AKP’li belediye nin isteği üzerine, Paşa Konağı’nda değişik kurslar veren Büyükşehir Belediyesine bağlı BUSMEK farklı bir yere taşınarak bina Gemlik Belediyesi’ne tahsis edildi.
Ancak, Gemlik Belediyesi bu binada herhangi bir hizmet yapmadı.

YENİ DÖNEM YENİ KARAR

Gemlik’te yerel seçimlerde Beledi yenin AKP’den CHP’lilere geçmesinden sonra, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme alınan Paşa Konağı’nın tahsisinin Gemlik Belediyesi’nden  kaldırılması oldu. Meclis toplantısında Paşa Konağı’nın Gemlik Belediyesinden alınmasına CHP’li üyeler itiraz etmelerine karşın, karar AKP’lilerin oylarıyla kabul etti. Böylece Paşa Konağı yeniden Büyük şehir Belediyesi’ne devredildi.
Bursa Büyükşehir Meclisinin CHP’li üyesi Galip Gür, “Bütün ısrarlarımıza karşın Paşa Konağı‘nı Gemlik Belediyesinden aldılar. Eski Belediye tarafından kullanıl mayan bu binayı biz birçok amaç için kullanabilirdik. Yine Gemlik Belediyesi’nde kalması için ısrar ettik ama oy çokluğu onlarda olduğu için istedikleri oldu.” dedi.
Gür, kararın doğru olmadığını, yeni seçilen Gemlik Belediyesi’nin muhalefet partisinden olması nedeniyle böyle bir karar çıktığı algısının toplumda ters anlamalara yol açacağını söyledi.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.