“Barışın ve huzurun kenti Gemlik’e Hoş Geldiniz”

“Barışın ve huzurun kenti Gemlik’e Hoş Geldiniz”

Gemlik’in yeni Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, eski Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın gider ayak köprülere astığı pankartları kaldırarak, yerine “Barışın ve 
Huzurun Kenti Gemlik’e Hoş Geldiniz” yazısı asıldı. 15 Temmuz kalkışmasından sonra eski Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın kentin giriş ve çıkışlarındaki köprülerin korkuluk demir parmaklıklarına “Millet eğilmez Türkiye yenilmez” yazıları asmıştı.
Seçimlere 10 gün kala ise bu yazıları söktürerek yeniden yazdırmış, konu gazetemizde haber olmuştu.
Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçe içindeki tüm bilbaodlar ve reklam panoların daki Refik Yılmaz ile ilgili tanıtım ve duyuru materyallerini söktürdü. 


BARIŞ VE HUZURUN KENTİ GEMLİK


Dün ise, Terminal Köprüsü’nün iki tarafında Gemlik’e yakışır bir yazı koydurdu.“Barışın ve Huzurun Kenti Gemlik ‘e Hoş Geldiniz” yazısını görenler yeni sloganın Gemlik’e yakıştığını söylediler. Sertaslan, seçim sürecinde “Gemlik’e Barış Gelecek” söylemlerini, seçildikten sonra da “Gemlik’te Barış Kazandı” şeklinde yinelemişti.
Gemlik girişinde ünlü şairimiz Orhan Veli’nin “Gemlik’e doğru Denizi Göreceksiniz, Sakın şaşırmayın” tabelasının sökülerek yerine eski Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın fotoğra fının büyük olarak konması, şairin adının küçük yazılmasının ilçe de büyük tepkilere neden olmasından ve Vatan Partililerin Yılmaz’ın başına Orhan Veli’nin resminin yapıştır masından sonra tabelanın yeniden yerine konması için Başkanı Sertaslan’ın emir verdiği ve çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.