FUTBOLDA ÇIKIŞA GEÇTİK

Haydar Yiğit Profil Resmi
Haydar Yiğit

Gemlik’imizin futbolunda yükseliş devam ediyor. 
Gerek A takım maçlarında, gerekse alt yaş liglerinde heyecan fırtınası son sürat. 
Kulüpler Birliği icraatları liglere direk etki etmeye başladı. 
Atletlerimiz Balıkesir’den yine madalyalarla döndü. 
A takımlarda birinci amatör kümede oynayan takımlar ara sında en başarılı takım Vefaspor gözüküyor. 
Ligde oynadığı iki maçı da kazandılar. Geçen hafta İnegöl deplasmanında güçlü İnegöl Doğansor engelini 1-0 la geçen takımımız bu hafta da Umur bey’de oynadığı Cihanspor engelini 5-0 la geçtiler. Baştan sona üstün oynayan takımımız farklı galip gelmeyi bildi. 
Çotanaksporumuz deplasmanda Çağlayan sporla oynadığı maçı da 2-0 kaybetti. Geçen hafta Gemlik’te Güneş spora da 3-2 kaybeden Çotanaksporumuz her geçen gün iyiye gideceği sinyalleri verdi. 
Yine deplasmanda Mesken sporla karşılaşan Umur     sporumuz maçı 2-1 kaybetti. Başa baş mücadelenin sergilendiği Umurspor - Meskenspor maçı adeta izleyenleri mest etti. Bu maçta şans Umursporun yanında olsa asla maçı kaybetmezdi. Zira iki takımda birbirlerine bariz üstünlük sağlayamadılar. 
Gemlik sporumuza gelince Bursa deplasmanında Panayırsporla 1-1 berabere kaldı. 
Gemlikspor adına ligin ilk maçıydı.
Zira ilk haftayı bay geçmişlerdi. Gemlik sporumuz mutlak kazanmak için çıktığı müsabakada maalesef beklentileri karşılayamadı. Orta hakeminde kötü yönetimi güzel futbol oynanmasına engel oldu diyebiliriz. 
Zira her iki takımda hakemin yönetiminden memnun kalmadı. 
Bir maçta hakem kendine güvenmiyor sa biraz da korkaksa her pozisyonda düdük çalmaya bakar. Oyunu sık sık durdurur. Gereksiz yere kart kullanır. 
Bu söyledikleri mizin hepsi Gemlikspor maçında yaşandı. Bereket versin iki takımında oyuncuları iyi niyetliydi. 
Bu sene tüm Gemlikli spor sever Gemlik spordan başarı bekliyor. Yeni yönetim, yeni transferler yepyeni bir Gemlikspor. Gemliksporu Panayır stadında bayağı kalabalık bir seyirci seyretti. Gemlik yolunda, Bursa girişinde Gemlik’imize yakın sayılabilecek bir yerde bulunuyordu. Panayır sahası. Ulaşımı kolaydı. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve CHP Belediye Başkan adayı Uğur Sertaslan ve MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz ekipleriyle birlikte maçı takip ettiler. 
Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği de araç kiralayıp maçı seyredenler arasındaydı. 
İlk maçı aşırı heyecan yapan, hiç özgüveni olmayan, pas organizasyo nunu uygulamayan bir Gemlikspor vardı sahada. Durum böyle olunca futbol hiç göze hoş gelmedi. Santrofor Yıldıray, kaleci Mehmet, Libero Furkan, orta sahada Dinçer iyi oyunlarıyla göz doldurdular. 
Yeni oluşturulan Gemlik Kulüpler Birliği yönetimi fark yaratmaya devam ediyor. Kulüplerimi zin önünü açma adına güzel icraatlar gerçekleştiriyorlar. Tüm katılımcıların beyinlerinden çıkan birinci öncelikli sorunlar yavaş yavaş bertaraf ediliyor. Gemlik Belediyesinden, Futbol Federasyonundan, Bursa Amatör spor Kulüpleri Federasyonundan da gerekli bilgi ve destek sağlanmış durumda. 
İlerki yıllarda daha programlı ve daha bilinçli çalışma adına gerekli çalışmalar şimdiden başlatıldı. Bursaspor ve Altınordu spor kulüpleri alt yapı çalışmaları takip edilecek. Gerekirse randevu alınıp ziyaretler gerçekleştirilecek. Hocalar ve yöneticilerde ziyaretlere katılacaklar. Daha bilimsel ve daha donanımlı çalışmalar başlatılacak. 
Gemlik Belediyespor Spor Atletizm takımı gençlik geliştirme programına dahil müsabakalarda kürsünün tepesinde yer almaya devam etti. Başkan Hulusi Gandar önderliğinde Balıkesir ilinde yapılan müsaba kalara katılım sağla yan takımımız Balıke sirdeki yarışmalar adına açıklamada bulunan Kulüp Antrenörü Burhan Gümüş amaçlarının milli takıma sporcu vermek olduğunun altını çizdiği, İsmail Özkan ve İsmail Orhan genç milli takım kampına davet edildiler. 
Gemlik Belediyespor U15 futbol takımı grubunda  ikinci olmayı garantileyerek Türkiye Şampiyonasına iştirak etmeyi garantiledi. 
Gemlik’te oynanan son Emekspor maçını da 5-0 kazan mayı başardılar. U17 takımı ise deplasmanda Burgazspor’u 3-0 net skorla geçti. U17 de hedef şampiyonluk. 
Gemlikspor U19 takımına şampiyon luk kupası İznik spor maçı öncesi ilçe stadında taktim edildi. ASKF’nin yeni seçilen yönetimi maç sonrası kupasını takımımıza verdi. Uzun aradan sonra ilçe stadına verilen maçı çok sayıda spor sever izledi. Maç sonu Belediye Başkanımız Refik Yılmaz kupasını Kaptan Buğrahan Bekara büyük bir alkış tufanı karşısında verdi. Maç sonu seyirciler takımlarını bağırlarına bastılar. Şampiyon Gemlik spor tezahüratları stadı adeta inletti