SPORDA GÜZEL HAREKETLER

Haydar Yiğit Profil Resmi
Haydar Yiğit

Bu hafta oynanan amatör futbol maçlarında genelde Gemlik’imizi sevdirecek sonuçlar aldık. 
Gemlikspor U19 bitime üç hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Sporda ya da başka işlerde hep doğruları yaparsak başarı kendiliğinden gelir. Sporcu eğitme yerleri ve imkanlar da çok önemlidir. 
İlk başarılı sonuç Vefasporumuzundan geldi. Kendisi gibi şampiyonluk adayı olan İnegöl Doğanspor’u deplasmanda 1-0 yendiler. Biz, bu seneyi Gemlik olarak sıçrama yılı ilan ettik. 
Sonuç, Vefaspor camiasını ve Gemlik’imizi çok sevindirdi. Zira, hedef olarak süper ama töre çıkmak en büyük amaç. Yapılan nokta transferlerle açıklar kapatıldı. 
Artık iş çalışmaya ve maçlarda iyi sonuçlara bakıyor. Temennimiz Vefa sporumuz sezon sonu bir üst lige çıkar. 
Gemlikspor U19 takımımzda tıpkı Vefaspor gibi deplasmanda galip geldi. Çıktığı on üçüncü maçta da İznik’te galip gelmeyi başardı. Bu çok güzel bir başarı öyküsü. Bu maçtan sonra şampiyonluk garantilendi. Bitime üç hafta kala on puanlık fark oluştu. 
17 Ekim Çarşamba günü ilçe stadın daki oynayacağı son maçtan sonra şampiyonluk kupası takımımıza taktim edilecek. Üç yıl aradan sonra ilçe stadına ilk kez maç verildi. Büyük uğraşlar sonucu nihayet stat maç oynanacak duruma getirildi. 
Gemlik Belediyesi’nin ve Gemlikspor idarecilerinin ortak çalış maları stat zeminin düzelmesini sağla dı. Fehmi Aslan ve Hulusi Gandar başkanlarım bele diye adına büyük destek verdiler. Çarşamba günü saat 16.oo da oynanacak maça sporcular büyük destek bekliyorlar. Haydi Gemlikimiz bu maça gelin. Çocuklarımızın başarısına ortak olun. 
Gemlik sporumuzun ilk maçını bay geçtiği haftada en iyi sonucun Umursporumuzdan geldiğini görüyoruz. Mustafa Kemal Paşa temsilcisi Çeltikspor’u 6-1 ile geçtiler. Umurbey de oynanan maç baştan sona temsilcimizin üstünlüğü altında geçti. Bu maçta üç gol atan Selim adeta maçın yıldızı oldu. 
Gerek Umurbey, gerekse Gemlikspor camiası sonuca çok sevindi. Temennimiz Umurspor’umuzun göğsümüzü kabartan sonuçlar almaya devam etmesi. 
Bir diğer birinci amatör küme temsilcimiz Çotanak sporumuz ilk maçında istediğimiz sonucu alamadı. Bursa temsilcisi Güneşspor’a sahamızda 3-2 yenildik. Sezona iyi hazırlanmayan ve transferleri son anda yapan takımı mızın maçta da iyi organize olamadığını gördük. İlhan’ın maçta kırmızı kart görmesi ileriki haftalar için iyi değil. Lig uzun bir maraton. Çotanakspor’un toparlanması zaman alabilir. İnşallah, bundan sonraki maçlarda istenilen sonuçlar gelir. Umutsuzluğa düşmemek lazım. Rakip yabana atılacak bir takım değildi. Hep ayağa pas yapıyorlardı. 
Gemlik olarak tüm takımlarımızın birbirlerine destek olmalarını istiyoruz. Birinin başarısının ya da başarısızlığının tüm takımları kapsama sını istiyoruz. İdarecilerin ve teknik kadrolarında kafa olarak birbirleriyle barışık hareket etmelerini istiyoruz. Topyekün ve birlikte hareket etmelerini istiyoruz. Anarşik ve kavgacı ortamın kimseye faydası olmaz. Lütfen aralarımızdaki nifak tohumlarını     biraraya gelerek ve konuşarak çözelim. Dağınık ortamların kimselere faydası olmaz. İnsanları eleştirirken de önce doğruları öğrenip ona göre kendimizi yönlendirmeliyiz. Mümkünse yüz yüze konuşarak, kin gütmeden sorunları çözmeliyiz. 
Gemlik’e bir daha İbrahim Tokgözler, Sönmez Deliormanlar, Haydar Yiğitler, Alican Durdular, Halil Çelebiler,  Hulusi Gandarlar kolayına gelmez. 
Bu insanlar günün 24 saatini spora harcayabilirler. 
Çok fedakardırlar. Sporculara hizmet etmeyi görev kabul etmişlerdir. Eskilerden Armağan Sezginer, Şahin Çavuşlar, Bilgin Batıray, Fazıl Şentürkler, İnan Tamerler ve ismini sayamadığım bir çok kişi unutulur mu ? Faruk Güzel ağabeyim hiç unutulur mu? 
Kırkbeş senelik spor yaşantısında adı hiçbir kötü duruma bulaşmamış biri kırk altıncı senesinde yanlış bir şey yapar mı? 
Asla yapmaz. 
Hele çocukları kendi canı gibi seviyorsa. Mümkün değil. Mustafa Margılıç ağabeyim zamanın büyük bir bölümün de hep insanlara yardım etmiştir. Hep saygı görmüştür. 
O yüzden diyorum ki gelin birlik olun, bir olun. Hizmet gönüllüleri olarak birbirinizi hiç kırmayın. 
Birbirinize hep destek verin. 
Hep beraber Gemlik’in sporunu güzel yerle taşıyalım. İçimizdeki kötü niyetlileri hep beraber ayıklayalım. 
Tüm ilçeler içerisinde fark yaratalım.