Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17186
Foto Galeri

İzlenme: 226513
 

Gemlik Foto

 
 
Haydar Yiğit
FUTBOLUN KALBİ AFYONDAYDI
13 Haziran 2018, Çarşamba  21:11 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 
Futbolda sezonun son maçları tamamlanmak üzere. 
Gemlik Belediyespor U17 takımı Afyon ilimizdeki Türkiye Şampiyonası maçlarını tamamladı. Gemliksporumuz olağan kongresini kendi tesislerinde gerçekleştirdi. 
Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği de kongresini yaptı. U12 maçları da çarşamba günü tamamlanacak. 
Ben hep yazıyorum güçlü yönetimler güçlü takımları oluştururlar. 
Yönetimleri güçlü olmayan takımların sporcuları genelde mutsuz ortamlarda spor yapmak zorunda kalırlar. Sıkıntı fazla oldu ğundan sporcular mutsuz olur. Düşünün spor yaparken güzel malzeme kullanan, ihtiyaçları karşılan mış sosyal aktivi            telerle takviye görmüş bir takımın sporcularının mutsuz olması mümkün mü. Tüm bu saydık larının maliyet gerektiren durumlardır. Mali yapısı düşük olan bir takım bu saydıklarımı gerçekleştiremez. 
Gemliksporumuza hizmet etmek için göreve gelen arka daşlarımın başarılı olması tek temennim. İnşallah, onlar sayesinde Gemliksporumuz hak ettiği başarıyı yakalar. Emir Ertem kardeşimin olduğu toplumlar hep başarılı olmuştur. Gemlik Fenerbahçeliler Derneği’nin başkanı da kendisidir. Tek temennim Gemliksporu laik olduğu yere getirirler. 
Gemlik Bursaspor Taraftarlar Derneği de Cihan Gökmen kardeşimiz başkan lığında yeniden oluşmuştur. 
Genelde genç kardeşlerimiz yönetimde görev almıştır. Yıllarca bu oluşu mun içerisinde yer almaktaydılar. Bu kutsal görevde onların da başarılı olması bizi çok sevindirecektir. 
Bursasporumuzun başarılı derneklere ihtiyacı vardır. Hayırlısı olsun inşallah. 
U12 maçları bay ram öncesi bitiril meye programlandı. Bu çarşamba son maçlar oynanacak. Burada amaç şampiyon takımlar çıkarmak hiçbir zaman değildir. Amaç minik kram ponları yeteneklerini açığa çıkarmaktır. Küçücük beyinlere baskı yaparak ya da bağırarak bu iş asla olmaz. Çocukların gelişimleri takip edilir. Artıları, eksileri belirlenir. 
Onları sırf kazanmaya program larsanız sporcular gelişemezler. 
Gemlik Belediyespor U17 takımıyla ben de Afyon’a gittim. Gördüklerim beni çok şaşırttı. Afyon adeta bir futbol şehri olmuş diyebilirim. Afyon stadının çevresinde 20-25 adet çoğu normal çim olan statlar gördük. Boş alan çok olduğundan her termal hotel kendisine en az iki adet stat yapmış. Amaç sezon başı ve sezon ortasında profes yonel takımları buralarda ağırlamak. Çokta iyi düşünmüşler. 
Türkiye’nin dört bir yanından gelen U12 ve U13 yaş takım larının turnuvasına da tanık olduk. 
Buralar bir panayır alanı gibi. Her taraf sporcu kaynıyor. Bizim de bulundu ğumuz otelde en az on takım daha kalıyordu. Büyük takımlarımızında minik sporcuları buradaydı. 
Gemlik Belediyespor’un Beşiktaşa verdiği Yusufcan Calayır oradaydı. 
Bursa sporumuzu, Bursa Güvenspor, Fenerbahçe, Beşiktaş, Altınordu, Galatasaray, Ahtalyaspor, Osman lıspor, Trabzonspor ve adını sayama dığımız elliye yakın takım oradaydı. Gıpta etmemek mümkün değil. 
Bu ortamı sağlayanlardan Allah razı olsun. Yönetici ve teknik kadrolarla konuştu. Adamlar bu işi bilimsel yapıyorlardı. Çok eğitimli ve anlayışlı insanlardı. Sevinmemek elde değil. 
Bizim takıma gelince gittiğimizde ayağımızın tozuyla kura çekimine katıldım. 
Isparta ve Denizli temsilcileriyle aynı gruba düştük. Diğer grupta Bursa Arabayatağı spor Kütahyaspor ve Antalya Kelespor vardı. Isparta temsilcisiyle yaptığımız maç kafa kafaya gitti. Hasan Burak Aydın ve Fikret Ulutaş’ın attığı gollerle maçı 2-1 kazandık. Ama üç mutlak penaltımız verilmedi. 
İkinci maçımız ise Denizlisporla idi. Denizli takımı da ilk maçını kazanmıştı. Gemlik Belediyespor U17 bu maçı da çok kontrollü oynayarak Atilla Şenay’ın şaha ne frikik golüyle 1-0 kazandı. Seyredenler bu gole şapka çıkar dı. İki galibiyetle grubun finalist takımı olmuştuk. 
Finalde karşımıza Bursamızın çok gözlü takımı olan Arabayatağı spor çıkmıştı. 
Arabayatağı spor alternatifi çok olan bir takımdı. Biz ilk yarı daha iyi futbol oynadık. İlk yarı 1-1  bitti. Ama ikinci yarı kondisyon farkı ortaya çıktı. Herkes bizim kazanmamızı istiyordu. Ama olmadı. Atilla bu maçtada şahane bir gol atmıştı. Ama maçı kaybettim. Çocuklarımızı Gemlik’imizi çok iyi temsil ettiler. Emeği gezen herkesi kutlamak gerekir. 
Belediye Başka nımız Refik Yılmaz’a, başkanımız Hulusi Gandar’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca diğer idareci arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Kaldığımız sürece hep yanımızda olan Turgut Durmuş başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın tüm sorunlarıyla ilgilen diler.
Niye teşekkür edi yorsun diye sorabilirsiniz. İnanın şahane bir otelde kaldık. Tüm ihtiyaç larımız karşılandı. Çocuklarımız çok memnun kaldı. 
Onun için. 
Bu haber 148 kez okunmuştur.
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)