Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17186
Foto Galeri

İzlenme: 226513
 

Gemlik Foto

 
 
Erhan İzgi
Dip Dalga
12 Haziran 2018, Salı  12:32 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 

Günlerdir devam eden seçim çalışmaları göstermektedir ki gerçekten Türk toplumu bir “dip dalga”yı çoğaltmakta. İnsanlar artık korku duvarını aşmış, düşündüklerini seslendirmeye çalışıyorlar. Hele hele “Millet İttifakı” temsilcileri vatandaşların söylemek isteyip de söyleyemediklerini dillendirdikçe iktidar adeta çılgınlaşıyor, yaptıkları planları muhalefet bozdukça dut yemiş bülbüle dönüyor.

İnce, Akşener ve Karamollaoğlu’nun iktidarla ilgili sözleri bütün ezberleri bozmakta, cumhur ittifakını sersem tavuğa çevirmekte… AKP genel başkanının yaptığı konuşmalarda bilgisizliğini ortaya koyması çaresizliğinin bir göstergesi değil mi? Tek partili dönemden söz ediyor. Türkiye tek partili dönemi 1946 seçimleriyle noktaladı. 1954 doğumlu olan Sayın Erdoğan o dönemde nasıl olur da 75 kişilik sınıflarda öğrenim gördü? Bir açıklasa da toplum anlasa!

İki de bir buzdolabıyla kalkınmışlık edebiyatı yapıyor. Vatandaş dolabın içini dolduramıyorsa demek ki halkın ekonomik durumu iyi değil. Gizlenen enflasyon % 20’lerin üzerinde… Vatandaş aldığı ücretle geçinemiyor. Ama her gün yeni milyonerlerin sayısı artıyor.

Yol yaptık, köprü yaptık, tünel yaptık diyor. Niçin bir fabrika yaptık diyemiyor? Üretim ve artı değer nerde? Cumhuriyetin bütün kurumlarını yok pahasına sattığını niçin söylemiyor? İhracat patladı diyor. İthalat ne durumda, buna niçin değinmiyor? Gelene geçene Ey diye efelenmek de neyin nesi? Halka anlatacak projeleri yok. Terör ve feto bütün sermayeleri…  Adama sormazlar mı sen kendi ülkendeki terörü önleyemedin, Suriye ve Irak da ne işin vardı? Feto’yla yıllarca birlikte çalışmadın mı? Niçin başkalarını Fetocu diye suçluyorsun?

Avrupa ülkeleri Türkiye’yi kıskanıyor, faiz lobisi bize kumpas kuruyor diyor. Dünyada Türk lirasının değer yitirdiğini niçin söylemiyor? Yakın tarihte ödenecek 240 milyar dolardan neden bahsetmiyor? Cari açığı ve bütçe açığını nasıl kapatacağına niçin hiç değinmiyor? 16 yıldır iktidarda sen değil miydin?

Denizciler mezuniyet töreninde İzmir Marşı’nı söyleyince Bakan İsmet Yılmaz salonu terk ediyor. Gençler Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyerek duygularını dile getiriyor. AKP artık istediği heyecanı ve coşkuyu yakalayamıyor, verilen sözler tutulmadığı için halk hayal kırıklığı yaşadı. Kömürle ve makarnayla beslediği kitlelerin desteği artık yetmiyor. Salonlar, miting meydanları toplama kıtalarla bile istenilen kalabalığa ulaşmıyor. Köylü, esnaf, emekli ve işçiler yavaş yavaş desteğini çekmeye başladı. AKP bu yüzden panik içinde, sonun başlangıcını yaşıyor.

Karamollaoğlu’nun dediği gibi dipten gelen sessiz bir dalga AKP’nin sonunu getirecek. Bu değişimi durdurmak mümkün değil. Muharrem İnce’nin konuşmaları Sayın Erdoğan’ nın moralini müthiş bozuyor. Hele hele gel seninle televizyon kanalının birinde ekonomiyi tartışalım demesi Erdoğan’ı çileden çıkarıyor.

Gençlik, halk ve emekçiler değişimimden; aydınlıktan, cumhuriyetten ve parlamenter sistemden yana tavır koyuyor. İşte bu gelen dip dalga kitlelerin sessiz çığlığıdır. Duymayanlar duysun…

Bu haber 226 kez okunmuştur.
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)