Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17186
Foto Galeri

İzlenme: 226514
 

Gemlik Foto

 
 
İnan Tamer
14 Mart Tıp Bayramı
13 Mart 2017, Pazartesi  20:35 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 
Bu yazı, yazarımız İnan Tamer?in ölümünden 2 gün önce hazırlanarak gazetemize gönderilmişti. 
İnan Tamer?in anısına okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

Her çocuk günahsız doğar.
Yaradan onun pırıl pırıl, tertemiz yüreğini merhamet duygusu ile donatmıştır. Doğuştan, hastaya sıkıntıya düşmüşe acıma duygusu iledir ki; ülkemizde her çocuğa ?Büyü yünce ne olacaksın?? diye sorulduğunda genellikle ?Doktor olacağım? cevabını alırsınız.
Çocukluğumda komşu büyüklerim bana ?Büyüyünce ne olacaksın?? diye sorduklarında Dr. İnan Tamer olaca ğım? diye cevaplar dım. Dedim ya, Yaradan daha çocuk yaşlarda merhamet ve acıma duygusu vermiş, benim de doktor olma özlemim, safra kesesinden muzdarip  anneci ğimi derdinden doktor olarak sağlığına kavuştu rabilme özlemi.
Bize nasip olmadı doktorluk ama rahmetliler Dr. Seyfi Arkan, Dr. Abdullah Öztemiz başta olmak üzere birçok doktor annemin derdine derman olma çabası gösterdiler, gece-gündüz, kar-kış demeden koştular ızdırabını dindirmeye. Kendilerini her zaman ailece rahmetle andığımız gibi bugünkü 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle iyiliklerle anıyoruz.
İnsanlığa hizmet için didinip duran doktorlarımız bugün gerçekte bir bayram yapabiliyor mu? Doktorlarımız hastanelerde binlerce hastaya şifa sunabilmek, ızdı rapları giderebil mek için gece gün düz saat mevhumu olmaksızın didinip duruyor.
Maddeten yüzleri gülebiliyor mu? Geçim sıkıntısı verim azaltıcı olmaz mı?
Bütün bu durum yetmezmiş gibi doktorlarımız hasta yakınlarından hakaret görüyor, sövülüyor, dövülü yor hatta öldürülü yorlar.
Özellikle acil servislerde can güvenliği olmaksı zın korkmadan yılmadan dertli hasta halkına sağlığı kazandırma kutsal görevine devam ediyor. Doktorlarımızın verdikleri hizmet her türlü takdirin üzerindedir. Doktorlarımızı en iyi tanıyanlar sağlık hizmeti alan hastalardır. Allah eksikliklerini göstermesin. 
Devlet toplum sağlığını koruyabilmek için koruyucu hekimliğe önem vermelidir. 
Bugün aile hekimleri 3000-4000 vatandaşa bakmakla yükümlüdür. Bu kadar yoğunlu ğa isabetli tedavi ne kadar verile bilir? Uygulama gözden geçirilmelidir.
Hastaları tedavi ederken her an hastalanma riski ile görev yapan doktorlarımızın ücretleri arttırılarak ekonomik sıkıntıları giderilmeli, performansa dayalı bir hizmetin dikkate alınarak maaş tespitinin kaliteli hizmet verilmesini önleyebileceği     gözden uzak tutulmamalıdır.
Doktorum, sizlere olan sevgi ve saygımız sonsuzdur. 14 Mart günü Tıp Bayramı olarak kabul edilmiş, ben de bayramınızı         sizlere olan minnet duyguları ile kutluyor, esenlikler diliyorum.
Bu haber 3340 kez okunmuştur.
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)