Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17186
Foto Galeri

İzlenme: 226513
 

Gemlik Foto

 
 
Tansu Erçevik
TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR HUKUK DEVLETİ MİDİR?
8 Agustos 2016, Pazartesi  19:3 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 
Yaklaşık 2.5 yıldır sizlerle ilçemizde kaçak tur faaliyetinde bulunan organizasyon şirketleri, kişi ve kurumlar hakkında paylaşımlarda bulunuyorum ancak her ne hikmetse ilçemiz birçok konuda olduğu gibi bu konuda da alışkanlıklarından bir türlü sıyrılamı yor. Yetki belgesi olmayan kişi ve kurumlar ile seyahat etmeye ve tatile çıkmaya devam ediyor. Şahsi olarak bu durumun devam etmesini sağlayan yegane nedenin devletin yazılı olan ancak bir türlü eyleme geçmeyen kanunları olduğunu düşünüyorum.
1972 yılında yasalaşmış Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu kapsamında turizm seyahat işletme belgesi olmayan hiçbir kişi veya kurum tur organizasyonları yapamaz ve bunun kanunda cezai bir hükmü vardır. Tabi bu durum sadece yazıda kalınca ilçemizde gün ve gün turizmle yakından uzaktan ilgisi olmayan hatta ve hatta herhangi bir okul mezuniyeti dahi bulunmayan kişiler tur organizas yonlarında bulunuyor.
İlçemiz sakinleri de bu turlar 10 kuruş 20 kuruş ucuz diye talepte bulunup, turlara katılıyor.
İnsanın içinden böyle düzene, böyle kanuna, böyle anlayışa lanet olsun diyesi geliyor. Ülkemizde kanun sadece işini legal olarak yapmak isteyen düzgün vatandaşlar için var. İllegal yoldan para kazanmaya çalışan, vergi vermeyen, stopaj ödemeyen, birlik aidatı ödemeyen insanlar için maalesef yok.
Aslında biraz düşününce insan yanıtı kendi buluyor. 
Balık baştan kokar diye bir atasözümüz var ve ülkemizde birçok durum gibi bu durumu da çok güzel şekilde özetliyor. 
Memleketimizi yöneten insanların eğitim düzeyine ve kalitesine bakınca yaşanılanların çok da tesadüf olmadığını düşünüyor insan.
Umarım bir gün ülkemiz anayasa mızın ikinci maddesinde yazıldığı gibi demokratik, laik ve sosyal bir HUKUK devleti olamayı başarabilir.

Bu haber 4485 kez okunmuştur.
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)