Işık, “50 yataklı Diş Hastanesi açılacak”

Işık, “50 yataklı Diş Hastanesi açılacak”

AKP Bursa Milletve kili Zafer Işık, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası ziya retinde yaptığı konuşmada, eski Diş Hastanesi’nin 50 yataklı hale getirilerek, yeniden hizmete açılacağını söyledi.
Seçim çalışmaları nedeniyle Cumhur ittifakı adayı Berkay Bulut ve meclis üyeleriyle birlikte GTSO Meclisini ziyaret eden Zafer Işık yaptığı konuşmada, Gemlikli olarak Bursa’ya hizmet için çalıştı ğını söyledi.31 Mart seçimlerin de Cumhur ittifakının adayının Berkay Bulut olduğunu, Gemlik’i daha ileriye taşımak için Bulut ile yola çıktıklarını söyleyen Zafer Işık, Gemlik’e yapılacak hizmetler le ilgili bilgiler verdi.Gemlik Devlet Hastanesi’nin açılmasından sonra çok sayıda uzman Hemşire ve hemşire ile uzmana doktorlar atandığını, eksiklerinin bulun duğunu, bunların da zaman içinde giderileceğini söyleyen Zafer Işık, “Gemlik’in eski 
Diş Hastanesinin Gemlik’e yeniden kazandırılması için Bakanlıkta yaptığı mız görüşmelerden olumlu sonuç aldık ve bu binayı 50 yataklı Diş Hasta nesi açılması konu sunda karar alındı. Hastanenin arka sındaki eski Emniyet arsasına Merkez Karakolu yapılacak. 
Böylece eski Devlet Hastanesi Polikliniklerine taşına cak olan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının da onarı mı için Bakanlıktan 1 milyon lira onarım parası temin ettik. Merkez karakolu ilçedeki hizmetlerini eskisi gibi sürdürecek.” dedi.
Bazı belediyle başkan adaylarının ilgili kurumların görüşlerini almadan projeler geliştirdik lerini hatırlan Işık, Gemlik girişinde Marina yapılması konusunda yaptıkları temaslar sonucu bu alanın Balıkçı Barınağı olduğunu, balıkçı Barınaklarını bölgedeki en büyük balıkçı kooperatiflerinin işleteceğine dair kanun bulunduğuna dikkat çeke rek, “Bu alanın Balıkçı Barınağı ve marina olması için Bakanlık ilgilileriyle görüştük. Burada yapılacak bir marina Gemlik’in marka değerini yükseltecek. 
Mevzuatları uygun bir şekilde Kıyı kenar çizgisi içinde imalat yapılmaya cağı için Kurumların görüşlerini alınması gerekiyor.
Havada kalacak sözlerle kaybedecek vaktimiz yok.” şeklinde konuştu.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.