Sertaslan, “Kentin her bireyi yönetime dâhil olacak”

Sertaslan, “Kentin her bireyi yönetime dâhil olacak”

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan Gemlik Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaretinde ortak yönetim anlayışını tabana yayacaklarını ifade ederken, vatandaşların yönetime katıl masının Gemlik’in yararına olacağını da belirtti. Fikir alışverişinin önemine de değinirken, tabana Gemlik’te yaşayan tüm vatan daşların fikirlerini de önemseyeceklerinin altını çizdi.
Sertaslan ziyaretlerine Gemlik Muhtarlar Derneğiyle devam etti. Sertaslan’a İlçe Başkanı Cemil Acar, Bele diye Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyesi Adayları da eşlik etti. 
Ortak yönetim anlayışının her zaman kentlerin yararı olduğunu ifade eden Sertaslan, “Biz projelerimizi öneri olarak açıkladık çünkü her zaman ben yaptım oldu zihniyetin den uzak duracağız. 65 tane Gemlik’in yararına olan proje önerimiz var. Gemlik her zaman en iyisini hak ediyor. Bizler Gemlik halkı olarak ben yaptım oldu anlayı şının çoğu zaman yararından çok zararını gördük. Gemlik her zaman en iyisini hak ediyor” dedi.
Gemlik’in yıllardan beridir sönük kaldığını ve turizm kimliğinden uzaklaş tığını belirten Sertaslan, “Biz Gemlik’i marka kent kimliği ne tekrardan kavuş turmak istiyoruz. Körfezimizi eski haline kavuşturarak tekrar balığın mer kezi yapmak, işle me merkezlerini elimizden kaçırdığımız zeytini tekrar Gemlik’e getirmek istiyoruz. Bursa’nın kuzey yönlü rüzgâr almayan tek kıyıları olan Manastır’dan – Narlı’ya kadar olan bölgeyi tekrar Eskişehir’in, Ankara’nın vazgeçilmezi yapmak istiyoruz”
Gemlik’te istihdam imkânı olarak depoculuk, limancılık ve sanayi bölgesi var. Bizler sepete bir yumurta daha ekleyip, Gemlik’te istihdamı artırıcı faaliyetlere bir de turizmi eklemek istiyoruz. Gemlik’teki gençler turizmin istihdam olanakların dan faydalansın” dedi Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.