Operasyonda 8 Takım trol ele geçirildi

Operasyonda 8 Takım trol ele geçirildi

Gemlikli balıkçıların sorunlarının ele alındığı pazar günü yapılan toplantıdan sonra Jandarma, Sahil Güvenlik Komutan lığı botları ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri dün yaptıkları ortak operasyon ile Körfez’de bir süredir devam eden kaçak trol avcılarına ait 8 takım trole el koydular.
Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlileri, İlçe Tarım Müdürlüğü Su Ürünleri görevlileri ve İlçe Jandarma Komu tanlığı görevlile rinin balıkçılarla yaptığı toplantıda, S.S. Gemlik Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Zeki Hazer’in, Körfez’de bazı balıkçıların kaçak olarak trol avcılığı yaptığını, bununla yeterli mücadele edilmediğini dile getirmesinden sonra dün operasyon başlatıldı. Alınan bilgilere göre, 4 takım dip trolü, 4 takım da orta su trolü görevlilerce yakalanarak ağlara el konuldu.

HAZER TEŞEKKÜR ETTİ
Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Zeki Hazer, jandarma Sahil Güvenlik ve İlçe Tarım Müdürlü ğü görevlilerinin yaptıkları başarılı operasyon sonun da 8 takım trolun yakalanmasını bir başlangıç olarak değerlendirdi. Görevlilere teşekkür eden Hazer, “Uzun zamandır Körfezde kaçak ve yasak olan trol ile avla nan bazı balıkçılar, bu operasyon ile darbe yediler. Dileğimiz bu kişile ri trol atarken suç üstü yakalanmasıdır. Denizlerimize sahip çıkmalıyız. Orta sular trol bölgemizde yeni uygulamaya girdi ve balık neslini kurutacak bir yeni metodur. Dip trolünden daha çok miktarda balık yakalayarak, neslinin bitmesine, bölgede balığın azalmasına neden olacak bir yasak avlanma şeklidir. Bu mücadelenin aralıksız devamını bekliyoruz” dedi.
 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.