GCBAL, OKUL MECLİS BAŞKANINI SEÇTİ

GCBAL, OKUL MECLİS BAŞKANINI SEÇTİ

Celâl Bayar Anadolu Lisesinde Okul Meclis Başkanlık seçimleri yapıldı. Gerçek seçimleri aratmayacak heyecana sahne olan  seçim kampanyası döneminde adaylar başkan olmaları halinde okulda yapmak istedikleri projeleri yaptıkları konuşma ve afişlerle anlattılar.
Bir hafta süren propaganda döneminde Celâl Bayar Anadolu Lisesi Okul Meclis Başkanlığına aday olan Kübra Şengül, Mert Buluçve Ege Karabütün öğren cilere yönelik  farklı günlerde birer konuşma yaptı. Adaylar hafta boyun ca yapmış oldukları afiş ve sınıf ziyaretleriyle de başkan olmaları halinde yapacakları çalışmaları anlatarak oy toplamaya çalıştı.Gerçeğini aratmayacak düzen ve tertipte yapılan oylama öğle saatlerine kadar sürdü. Sandık kurulu başkanlığını Tarih Öğretmeni Yusuf Mazlum yaparken san dık üyeleri öğrencilerden oluştu. Yapılan oylama sonucunda 643 öğrenciden 358’inin oyunu olan Ege Kara, Celâl Bayar Anadolu Lisesi  2018-2019 eğitim-öğretim yılı Okul Meclis Başkanı seçildi.
Okul Müdürü Kamil Beki de Okul Meclis Başkanı seçilen öğrenciyi tebrik ederek  “Hem başkana hem de sınıf temsilcilerine görevlerinde başa rılar diliyorum. Okul öğrenci meclisimizin okul yönetimine değerli katkıları olacağına inanıyo rum. Seçimleri büyük bir olgunluk ve demokratik kurallar çerçevesinde gerçekleştiren öğrencilerimize ve seçim sürecini başarıyla yürüten öğretmenlerimize teşekkür ederim.” diye konuştu.
 Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.