Bulut, Cumhur ittifakı projelerini tanıttı

Bulut, Cumhur ittifakı projelerini tanıttı

Cumhur İttifakı AKP Gemlik Bele diye Başkan Adayı Berkay Bulut, proje tanıtım toplantısı düzenledi. 
Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde Salı günü saat 19.oo da başlaması gereken tanıtım toplantısı 1 saat geç başladı.Berkay Bulut, sahneye salonun gerisinden 
sloganlarla çıktı. Led dijital görsellerle hazırlanan sahnede sunumu nu kendisi yapan Berkay Bulut’u izlemeye eski başbakan Yardım cısı Hakan Çavuş oğlu, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, MHP MDK Üyesi Muhammet Tekin, AKP İlçe Başkanı Yaşar İslam, MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, STK, kurum ve dernek temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. “Evladı olmaktan gurur duyduğum Gemlik'te Cumhur İttifakı adayı olarak şahsıma görev verildi. İlçemiz çok güzel bir mozaik. Tüm vatandaşları mızın derdi bizim derdimizdir. Biz, bu projeleri hazırlar ken çok gezdik, çok dert dinledik, projeleri böyle oluşturduk. Gelecekteki evlatları mıza pırıl pırıl Gemlik teslim etmeliyiz.” diyen Berkay Bulut, projelerinin görselleriyle video şeklinde izlemeye gelenlere sundu.

25 PROJE SUNDU

Berkay Bulut’un sunduğu ilk projesini anlatırken; “Doğal Yaşam Parkı ile dört mev sim ilçemize hizmet edeceğiz. İçinde mini piknik alanı, kahvaltı imkânları bulunan önemli bir proje. Gemlik Modern Balıkçı Barınağı ve Marina. Bu bizim deniz kenarındaki yıldızımız olacak proje. Tüm denize, tüm körfeze hitap edecek proje. 
Spor kompleksi miz, çok amaçlı tenis kortu, buz pateni, yüzme havuzu gibi imkan ların olacağı proje. Burada da seyir terasımız olacak. 
Tarihi Çarşı Projemiz. Tarihi siluete kavuşacak bir çarşı projesi. Han silueti ile yapılan butik dükkanlar. Beklediğimiz, özlediğimiz, Kapalı çarşı mantığında proje. Üzerinde Şehir kütüphanesi olacak. GESMEK adına kuracağımız kurslar da tüm Gemlik'e hitap edecek” 
Bulut, Kent Meyda nı projesini tanıtır ken şunları söyledi: “Büyükşe hir Belediye Başka nımızın da ısrarla üzerinde durduğu proje. Şehirler meydanları ile anılır. İstediğimizi yaparsak, örnek şehir olmak için adım atarız. Bu projede amacımız denizden aldığımız havayı, şehre yaymaktır. Amatör Balıkçılık Tesisleri. 8 adet ahşap iskele ile de şehre yaymak istiyoruz. Ayrıca popülasyo nu artırmak için atık batırılarak, çevresinde balık sayısını artıraca ğız. Balıkçılar Çarşısı da, Gemlik Belediyesi tarafın dan yapılacak. Hep bir başkan gelse de yapsak diyorduk, Allah bize nasip edecek inşallah. 

BALIK, GEMLİK'TE YENECEK.
   
İskele projesi: Bu projeye çok özendik. Revize edilmiş iskelemiz de, yürüyüş bandı da olan, üstten gö rünümü ay, yıldız şeklinde olacak.
Aqua park ve plaj:Sahilimizin iki tarafına yapacağı mız içinde yeme içme noktaları bulunacak kumsal düşünüyoruz. Türkiye de hiç olmayan, denizin yanına aqua park. Doğal hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezi. Hayvanlar doğada yaşamalı. Aynı zamanda yürüyüş parkuru ve park olacak buralarda. 

HER BÖLGE HİZMET ALACAK 

Hem sahil hem ovada hizmet atılımı olacak. Köylerimiz de projeler kavuşacak. Manastır ve hisar bölgesine, Kumla'ya da projeler yapacağız. Dokun madık, ulaşmadık, çözüm bulunmadık konu bırakmaya cağız'' dedi. 

AKTAŞ, PROJELERİ BERABER YAPACAĞIZ 

Berkay Bulut’un projeleri salondan alkış topladı. Sloganlarla Bulut desteklendi.Berkay Bulut’un sunumunun sona ermesinden sonra, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş sahne ye çıktı. Aktaş, Bulut’u kutladıktan sonra şunları söyledi: “Bulut kardeşimi tebrik ediyorum. Her projesi özel çalışılmış. Belediyecilik sevda işidir. Gemlik'e hiz met etmiş kardeşi miz var Refik Yılmaz, kendisine teşekkür ediyoruz. Bu bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışacağız. Biz bir yıldır gece gündüz, proje ekşi lerimizle çalışıyo ruz. Kes kopyala ile değil, yerleri belli olan projelerle sahaya ineceğiz. Projeleri beraber yapacağız. 10 yıl görev yapıp anlatacak hikayesi olma yan belediye başkanları var. Benim de HDP destekli, CHP'li rakibim var biliyorsunuz'' şeklinde konuştu. 
Programda son olarak söz alan önceki dönem başbakan yardım cısı Hakan Çavuş oğlu; ''Tüm konuların öncesin de var olması gere ken vatan. Vatanın da huzur içinde hayatını idame ettiriyorsan, tüm projeler anlamlı olur. Bizim buradan baş ka gidecek yerimiz, buradan başka sığınacak limanı mız yok. 1072 ile başlayan süreçte ecdadımızın can verdiğini, Anadolu coğrafyasının kanla yoğrulduğu nu biliyoruz. 100 yıl önce hesabı kapatmayanların torunları yeniden buraya döndüler. Biz sandığa gider ken, bin yıllık Anadolu coğrafya sının sorumluluğu ile gitmeliyiz. Bizim oyumuzun mesuli yeti büyük. Biz Cumhur İttifakı ile bir araya geldik. Bu ittifakın kuruluş amacı milletimizin geleceği, vatanımız bölünmez bütünlü ğüdür. 31 Mart'ı şöyle tanımlama lıyız. 2020 hedefleri öncesinde, köprüden önce son çıkıştır.” 
Program sonunda  Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Berkay Bulut ve Meclis Üyeleri tanıtılırken, protokolle birlikte de toplu fotoğraf çekildi. 
 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.