Şehit Halis Özdemir‘in kardeşi Gemlik’teydi

Şehit Halis Özdemir‘in kardeşi Gemlik’teydi

Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi gözünü kırpmadan öldürerek darbenin engellenmesinde büyük rol oynayan Şehit Ömer Halisdemir’in 7 kardeşin den biri olan Soner Halisdemir, Gemlik Belediyesi tarafın dan ilçeye kazandı rılan ve Ömer Halisdemir’in adının veril diği parkı, bulvarı ve aile sağlığı mer kezini ziyaret etti.
Niğde Garnizon Komutanı Mehmet Emin Altan ve Niğde’nin Kiledere Belediye Başkanı Selami Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ve Özel Kalem Müdürü Halil İbrahim Atış’ın yanı sıra Ömer Halisdemir Aile Sağlığı Merkezi’nin doktorları ile sağlık personelleri de 
hazır bulundu.
Ziyaretin ardından konuşan Soner Halisdemir, “Gemlik Belediyesine, değerli Belediye Başkanımız Refik Yılmaz’a, Gemlik halkına, ailem ve şahsım adına can-ı gönülden şükranla rımı sunuyorum. Bugün burada çok farklı duygular yaşadık. Burada şehidine sahip çıkan, şehidin ismini yaşatan, tarihine, geçmişine ve 15 Temmuz’a sahip çıkan bir ilçe var. Sağ olsunlar, var olsunlar” dedi. 
Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı da, “15 Temmuz sürecindeki en önemli isimlerden birisi olan Şehidimiz Ömer Halisdemir’in adını meclisimizin aldığı kararla bu bölgede yaşatmak istedik. Başta Belediye Başkanı mız olmak üzere Belediye meclisimi ze ve halkımıza teşekkür ediyoruz. Hem caddemize hem parkımıza 
hem de sağlık ocağımıza, şehidimiz Ömer Halisdemir’in ismini verdik. Böyle bir şehidi, böyle bir evladı yetiştiren ailemize çok teşekkür ediyoruz. Bizlere haklarını helal etsinler. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.
Konuşmaların ardından günün anısına çekilen ha tıra fotoğrafları ile ziyaret sona erdi.
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.