Bıyıklı’dan giderken zehir zemberek açıklamalar

Bıyıklı’dan giderken zehir zemberek açıklamalar

İyi Parti Gemlik Kurucu ilçe başkanı ve belediye başkan adayı olarak geçtiğimiz günlerde yapılan basın toplantısında açıklanan Dr. Adnan Bıyıklı, dün partisinden istifa ederek, zehir zemberek açıklamalarda bulundu.
Bursa Hakimiyet Gazetesi yazarlarından Okan Tuna’nın sorularını yanıtlayan Adnan Bıyıklı, Gemlik’in CHP ye bırakılmasını ve kendisinin bilgilendirilmemesine üzüldüğünü söyledi. 
Bıyıklı, Tuna’ya şunları söyledi : "Ben Gemlikliyim. İlçemde refüze edildim, bu yapılan büyük bir terbiyesizlik, büyük bir saygısızlık.
Ben hekimim, kendimi refüze ettirmem. Bu çoluk çocuk işi değil.
Bu saatten sonra kapıma gelen olursa, ciddi hakaret ede rim, kalp kırarım"
Şunu da söyledi Bıyıklı:
"Seçimler gelir geçer, ama insanlık geçmez.
Ankara, siyaseti adam gibi yapamadı, siyaseti bu kadar aşağıya çekmenin, insanları refüze etmenin anlamı yok.
Ankara'da oturan adam, nasıl olur da Gemlik'le ilgili karar verebilir, nereden bilir Gemlik'in yapısını" Gemlik'te;
Ankara'nın anket bile yapmadığını anlatan ve CHP ile bir ittifakın olmasının da imkansız olduğunu söyleyen Bıyıklı, "Anketten yüzde 55 ile ben bile çıksaydım, yine de CHP lehine feragat edecektim, ama bunu bile yapmadı lar" dedi.
Bıyıklı;
Bir "umut partisi" olarak kurulan İYİ Parti'nin "beceriksiz yöneticiler" tarafın dan yönetildiği sürece, başarısızlığa mahkum olacağının da bilinmesini istedi.
Adnan Bıyıklı, 2009 yılında yapılan yerel yönetim seçimlerinde Demokrat Parti Gemlik belediye başkan aday adayı olmuş ancak genel merkez Kurşunlu Belediye Başkanı olan Bayram Demir’i aday göstermişti.
2014 yerel seçimlerinde ise Adnan Bıyıklı bu kez MHP den aday gösterilmiş ve bu seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi ikinci  sıraya yükselmişti. 
Bıyıklı, 31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimlerde ise bu kez İyi Parti’den aday gösterilmiş ve Gemlik İlçe Merkezinde Bursa Milletvekili İSmail Tatlıoğlu, İl Başkanı Yahya Bahadır, İlçe Başknı Birol Mumcu, il yöneticileri ve phartililerin de bulunduğu basın toplantısında Gemlik belediye Başkan adayı olarak tanıtılmıştı. 
Aynı gün, İyi Parti Milletvekili Tatlıoğlu’nun sosyal medyadan bu olayı duyduğu açıklama üzerine İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımçısı Musavat Dervişoğlu kendisini şok eden bir cevap yazmış ve “Sayın Tatlıoğlu, biz kimseye aday belirleme yetkisi vermedik.” diyerek milletvekilini kamuoyunda zor durumda bırakmıştı. Tatlıoğlu, daha sonra twettinden paylaşımı kaldırmıştı. 
İyi Parti ve CHP arasında il başkanları arasında yürütülen ittifak görüşmeleri sırasında CHP’nin daha önceden Belediye Başkan adaylığını açıkladığı Mehmet Ugur Sertaslan’ın desteklenmesi konusunda anlaşma sağlanınca Adnan Bıyıklı’nın aday yapılmaması gündeme gelmiş, Bıyıklı’da yaptığı bir açıklamada Gemlik’te millet ittifakı üzerine kimin aday olmasının istendiğinin konusunda anket yapılmasını istemişti. 



Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.