Özcanbaz, “Gemlik’te Cumhur İttifakı kurulabilir”

Özcanbaz, “Gemlik’te Cumhur İttifakı kurulabilir”

MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, 31 Mart günü yapılacak olan Yerel Seçimlerde CHP İYİ Parti Millet ittifakının kurulması üzerine, Gemlik’te Cumhur İttifakının kurulmasının muhtemel olduğunu söyledi. Yerel seçimler için MHP Genel Merkezi nin yürüttüğü strateji sonucu Gemlik’te nasıl davranacaklarının sonucunu beklediklerini söyleyen Mehmet Emin Özcanbaz, Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Gemlik’te İYİ Parti’nin CHP adayı Mehmet Uğur Sertaslan‘ı destekleyeceği belli oldu. Bu durumda parti mizin Genel Merkezi nin kararını bekleyerek hareket edece ğiz. Ancak, Millet İttifakının kurulduğu yerlerde, Cumhur İttifakı da kuruluyor. Buradan hareketle Gemlik’te de AKP- MHP ittifakı söz konusu olabilir. Biz Genel merkezimizin vereceği kararlar üzerine seçimlere katılaca ğız. Bunu bekliyo ruz. Bu ittifak kurulursa Gemlik’te AKP’nin adayının kim olacağı da önemlidir. Bekleyip göreceğiz” dedi.
Özcanbaz, ittifak kurulmazsa MHP İlçe Örgütü olarak yerel seçimlere hazır olduklarını, bu yönde de çalışmaları tamamladıklarını söyledi.
Özcanbaz, Gemlik belediye Meclisinde Meclis denetleme Komisyon üye sayısı nın 5 den 3’ e düşürülmesini doğru bulmadıklarını, bunu da meclisteki arkadaşlarının yaptıkları konuşmalarla dile getirdiklerini söyledi.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.