Bıyıklı, “Görüşmeler sürüyor, söyleyecek bir şeyim yok” dedi

Bıyıklı, “Görüşmeler sürüyor, söyleyecek bir şeyim yok” dedi

Dünkü gazetemizde CHP İlçe Başkanı Cemil Acar’ın yaptığı “İYİ Parti Gemlik’te aday çıkarmayacak” başlıklı haberimiz üzerine 
Millet İttifakının Gemlik’te kuruldu ğu şeklinde çıkan haberler üzerine, konuyu İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Adnan Bıyıklı’ya sorduk.
Bıyıklı, “Görüş meler sürüyor. Söyleyecek sözüm yok” dedi.
Dün akşam saatlerinde, Gazetemiz Sorumlu Müdürü Kadri Güler, İYİ Parti Gemlik Belediye Başkanı olarak İl ve İlçe Yöneticileri ve Bursa Milletvekili 
İsmail Tatlıoğlu nun katıldığı basın toplantısında Belediye Başkanı adayı olarak kamu oyuna tanıtılan Adnan Bıyıklı’ya son açıklamalar üzerine düşünce lerini telefonla sordu. Adnan Bıyıklı gazetemiz Sorumlu Müdürü Kadri Güler’e yaptığı açıklamada, kısa konuştu.
Bıyıklı, şunları söyledi: “Bu konuda söyleyecek bir sözüm yok. Benim bildiğimiz iki parti arasında görüşmeler devam ediyor.
Kesinleşmiş bir durum yok. Partimizden bir açıklama yapılmasını bekliyorum. Bundan başka söyleyecek bir şeyim yok” dedi.

MUMCU BİZİM ADAYIMIZ ADNAN BIYIKLI’YDI

İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanı Birol Mumcu ise gazetemiz Sorumlu Müdürü Kadri Güler’i telefonla arayarak, Genel Merkezlerinden yapılan görüşmeler kapsamında, Gemlik’te İYİ Partinin aday göstermeyerek CHP adayı Mehmet Uğur Sertaslan’ın desteklenmesi, bunun yanında CHP’nin de Bursa Osmangazi ilçesi ve Bursa’nın 7 ilçesinde İYİ Parti adayının CHP tarafından destek leneceğini ve aday çıkarılmayacağı konusunda bir ön görüşme yapıldığını, bu durumu CHP İlçe Başkanı Cemil Acar ile paylaştığını söyledi.
Mumcu, “Bizim Gemlik’teki adayımız Dr. Adnan Bıyıklı’ydı” dedi. İYİ Parti CHP arasındaki Millet İttifakı kapsamında hangi partinin hangi ilçede aday gösterip gösterme yeceği görüşmeleri tam netlik kazanmadı. Bursa Nilüfer, Büyükşehir ve Mudanya İlçelerin de CHP adayının destekleneceği, bunu son olarak Gemlik’in de  eklendiği netlik kazanmıştı.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.