-30 derecede Uludağ'ın zirvesine tırmandılar!

-30 derecede Uludağ'ın zirvesine tırmandılar!

Bursalı dağcılar, tırmandıkları Uludağ'ın zirvesindeki kartpostallık görüntülere hayran kaldı. Eksi 30 derece soğuğa ve fırtınaya karşı ayakta duran dağcılar, ayak basılmamış doğayı da ölümsüzleştirdi.
Bursalı dağcı, yaz kış demeden tırmandıkları 2543 metre yüksekliğin deki Uludağ'ın zirvesine soğuk ve fırtınaya rağmen yürüdü. Hava sıcaklığının eksi 30 dereceye kadar düştüğü zirvede, dağcılar esen fırtınaya karşı direndi. Zirve tepe kulübesinin kar ve fırtına ile birlikte iglo evlerine dönmüş olması dikkat çekti. 2 metreyi bulan karda kartpostallık görüntüleri ölümsüz leştiren dağcılardan İsmet Şen türk, "Uludağ'ı her mevsim yaşamaya devam ediyoruz. Doğa sporları açısından yaz ve kış aylarında bize imkan sunuyor. Hafta sonu ise büyülü bir ortamda tırmanış gerçekleş tirdik. Buralarını herkesin görmesi gerekiyor" dedi.
Deneyimli ve ekipmanı olmayan kişilerin hiçbir şekilde dağda tek başına dolaşma ması gerektiğini belirten Şentürk, "Kimi zaman eksi 30 dereceyi bulan soğuk, fırtına ile birleşince yön bulmada sorunlar ortaya çıkarabiliyor.” dediYorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.