İYİ Parti Gemlik’te aday çıkartmıyor

İYİ Parti Gemlik’te aday çıkartmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Cemil Acar, gazetemize yaptığı açıklamada, 31 Mart 2019 günü yapılacak olan Yerel Seçimlerde İYİ Parti’nin Gemlik’te aday çıkar mayacağını söyledi.
Acar, İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanı Birol Mumcu’nun kendisini akşam saatlerinde arayarak, partilerinin Genel Merkezlerinden gelen bilgi üzerine,  yerel seçimlere Gemlik’ten aday çıkarmayacaklarını söylediğini bildirdi.
CHP İYİ Parti arasında yürütülen Millet İttifakı gereği, Bursa da Büyükşehir Belediyesi, Mudanya Belediyesi ve Nilüfer Belediye Başkanlıkları için aday çıkartmayacak olan İYİ Parti’ nin CHP’nin Osmangazi Belediye Başkanlığını İYİ Parti’ye bırakma sından sonra Gemlik’te aday çıkartmayarak  CHP adayı olan Mehmet Uğur Sertaslan'ın desteklenmesine karar verildi.
31 Mart seçimlerine daha güçlü bir şekilde gireceklerini söyleyen CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, “Gemlik’te Millet İttifakı sağlanmıştır. Bundan sonra Gemlik Belediyesi’ni yeniden almak için daha çok çalışacağız. Bu karar Gemlik için, partimiz için İYİ parti için hayırlı olacaktır.” dedi.Yorum Yap

1 Yorum

  1. Hüseyin Cahit Atan - (Misafir Üye)

    Aklın yolu birdir. Bu alınan karar Çok doğru bir karar olmuştur, Zira Bu seçimler Parlamenter rejimine dönüşü sağlayabilir, Muhalefet olarak birlik olmak vaktidir, Bu birliktelik Türkiyemizin Tek kişilik rejiminden kurtuluşu olacaktır. Geçen seçimde Kaybedilen Gemlik Belediyesini geri almanın tek yolu birliktelikten geçiyor. Muhalefet partilerini Kutluyorum Alınan kararı canı gönülden destekliyorum...