AKP’de başkan adayları cumartesi günü açıklanacak

AKP’de başkan adayları cumartesi günü açıklanacak

31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel yönetimler seçimleri nedeniyle, Gemlik Belediye Başkan adayları hala belli olmayan AKP, MHP ve Saadet Partisi’nin adaylarının kim olacağı merak la beklenirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçelerin belediye başkan adaylarının cumar tesi gününe kadar açıklanacağını belirtti.
Siyasi partilerin TBMM sinde Salı günü yapılan grup toplantılarından sonra basına açık konuşmalarında dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilçe bele diye başkan adaylarının partili arkadaşları tarafından titizlikle araştırdıklarını, bunların cumartesi gününe kadar açıklanacağını söyledi.

AKP DE GEMLİK ADAYI KİM OLACAK?

Gemlik’te 10 bele diye başkan aday adayı olan Adalet ve Kalkınma Partisinde kimin aday olacağı ilçede en çok merak edilen bir konu olmayı sürdürürken, dün Bursa’da Bugün dijital gazetesinde köşe yazarlığı yapan usta gazeteci Aysın Komit gan’ın yaptığı açıklamaya göre  Genel merkez titiz bir çalışma sonucu listeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a onaylattı. Buna göre Gemlik’te Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın aday gösterilmeyeceğini, Mudanya’da adaylarının ilçe Başkanlığından istifa eden Dr. Murat Ünal’ın, Nilüfer İlçe Belediye başkanlığına geçen dönem CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necati Şahin’in aday gösterileceği iddia edildi. Kulislerde Gemlik’te Berkay Bulut ve Refik Yılmaz’ın adları dolaşıyor.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.