GTSO yönetiminden Vali Yakup Canbolat’a hoşgeldin ziyareti

GTSO yönetiminden Vali Yakup Canbolat’a hoşgeldin ziyareti

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticileri, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret ettiler.
GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Başkan Vekili Semih Aşkın, sayman üye Şerif Yılmaz, yönetim kurulu üyesi Alaattin Akcan, Hasan Hamaloğlu ve Genel Sekreter Ağah Arda  Bursa’ya Konya’ dan Cumhurbaşkanı kararnamesi ile atanan ve 7 Kasım günü Bursa Valiliği’nde göreve başlayan Vali Canbolat’ı ziyaretlerinde Oda hakkında bilgiler verdiler.
GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, yaptığı konuşmada, Gemlik’in dünyanın en iyi sofralık zeytinini yetiştiren Türkiye de zeytinin başkenti olan bir ilçe olduğunu belirterek, Gemlik’in aynı zamanda bir sanayi ve liman şehri olarak Bursa’nın en önemli denize açılan liman kenti olduğuna dikkat çekti.
Ağdemir, Gemlik Serbest Bölgesi’nin Türkiye de ihracaatın önemli bir merkezi olduğunu, Gemlik limanlarından 2017 yılında 10 milyar 732 
milyon 124 bin dolarlık ihracat gerçekleştirilerek, Türkiye Gümrükleri sıralamasında 2. liğe yükseldiğini söyledi.
Ağdemir, Gemlik Gümrüğü’nden aynı yıl içinde 8 milyar 594 milyon 338 bin dolarlık ithalat gerçekleştirilerek 10. sıraya yerleşildiğini belirtti.

GEMLİK SERBEST BÖLGE YOLU ELE ALINDI

GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, Vali Yakup Canbolat’a verdiği bilgiler arasında Bursa Serbest Bölge girişinde yolun yarısının yenilendiğini, kalan yarısı nın ise yapılmadığı belirterek, “Bu yolda iş giriş ve çıkışlarında ve mesai saatlerinde trafik yoğunluğu nedeniyle yolun yapılmamasından trafikte büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bu konuda da sizlerden ilgi bekliyoruz” dedi. Vali Canbolat ise, ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu, en kısa zamanda Gemlik’i ziyarette GTSO’yu ziyaret edeceğini ve ilçenin sorunlarını yerinde göreceğini söyledi.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.