İyi Parti’de Mumcu dönemi başladı

İyi Parti’de Mumcu dönemi başladı

İyi Parti Gemlik İlçe Başkanlığında yeni ilçe Başkanı Birol Mumcu, görevi eski Başkan Adnan Bıyıklı’dan görevi devraldı.
Önceki gün İlçe Başkanlığında düzenlenen devir teslim törenine, Bursa İl Başkan Vekili Haluk Hısımcıl, Genel İdare Kurulu üyesi Hasan Toktaş, Kurucu Kurulu üyesi Abdullah Alagöz, Bursa Nilüfer, Osmangazi, Orhangazi İlçe baş kanları ve partililer katıldı.Devir töreninde konuşan İl Başkan Yardımcısı Haluk Hısımcıl yaptığı konuşmada, Birol Mumcu’yu geçici olarak Gemlik te görevlendirdiklerini belirterek, şunları söyledi:
“Gemlik Bursa’nın en değerli mücevherlerinden bir tanesidir. Gemlik bir zamanlar Bursalıların gelip serinlediği, eğlendiği yerlerden biriydi. Gemlik Bursamızda olduğu gibi yavaş  yavaş yıkılışa doğru gidiyor. Bunun için değişim gerekli. Türkiye çok garip günlerden geçiyor. 
Artık demokrasi adalet, eşitlik, hak götüre. Dolayısıyla bu şartlar altında sizleri kutluyorum. Baskı ve korkulu bir döneme girdik. Bu dönemde özellikle kadın üyelerimizi takdir ediyorum. Ortaya çıkmak mücadele etmek, bizim için çok önemli bir şey. Bizler, onlar kadar müslümanız, onlardan daha fazla milliyetçiyiz, demok rasiye onlardan daha fazla inanıyo ruz ve çok daha dürüstüz, iyiyiz dolayısıyla bütün görevlere talibiz. Adnan Başkanı mızda bu konuda çok yeterli ve çok güvendiğimizi kişidir. Kazanabile ceğine inandığımız adaylarımızdan biri. Kendilerine başarılar diliyorum. Yüzde 11.2 olan oyumuzu burada çok daha arttıracağınıza güve niyorum.” dedi.
Daha sonra söz alan GİK üyesi Hasan Toktaş, Gemlik’te ilçe teşkilatını açarken yarım kalmış hesabını tamamlayacaklarını söyleyen Tokbaş şöyle konuştu:
“Yarım kalan hesabı görmek üzere görevini bırakan Dr. Adnan Bıyıklı yerine Genel Başkanlık ve İl başkanlığınca atanan, geçmişte benim il başkan yardımcılığı görevi ni yapmış olan, nice yıllar yöneticilik yapan Birol Mumcu nun büyük fedakarlık yaparak il başkanvekilliği görevin den Gemlik İlçe Başkanlığı göre vine geldi. Birol arkadaşımız Gemlik’in yabancısı değildir. Burada birçok Gemlikliyim diyenden daha çok Gemliklidir. Birol Mumcu arkadaşımızın İlçe Başkanı olması yarım kalmış bir hesabın tamam lanmasında fayda sağlayacaktır.”  
Hasan Toktaş, daha sonra günün siyasi olaylarını anlattı. İlçe Başkanı  Mumcu ise öz geç mişini anlatırken, Orhangazi Çeltikçi doğumlu olduğunu, orta ve liseyi Gemlik’te bitirdiğini söyledi. Üniversite yaşamından sonra Kumla’da kaldıkla rını belirten Mumcu, yaz aylarında Kurşunlu’da yaşadığını belirtti.Gemlik’te olan bağlarımız hiç bir zaman kopartma dım diyen Mumcu, “Gemliklilik bana yapıştı. Gemlik’in ihtiyacı olduğu için, Gemlik’i kazanma mız için Adnan ağabeyimizin yanın da olmak için Gemlik’e geldim. Yerel seçimleri birlikte kazanacağız.” dedi. 
Adnan Bıyıklı ise konuşmasında şunları söyledi:
“Yaklaşık bir yıl önce yola çıktık. Bu günlere geldik. Bundan sonra bayrağı çok daha güçlü bir siyasi Birol kardeşimize devredeceğiz.” dedi. Gemlik’te İyi Partinin dağıldığı, parçalandığı şeklin de gazetelerde haberler çıktığını söyleyen Bıyıklı, her partide zaman zaman anlaşmazlıkların olduğunu söyledi. “Bunlar gereksiz ve lüzumsuz hesaplarla bizi yıpratmaya çalıştılar. Biz, kesinlikle dimdik ayaktayız. Niye böyle olduğu nu ben size söylemek istiyorum. Gemlik halkına havale ediyorum. Çünkü karşılarında güçlü bir rakip var. Doktor olarak bunu çözmeye hazırım ben” dedi.
Adayların olması gerektiğini söyleyen Bıyıklı, arkadaşlarına güvendiğini bütün adayların Gemlik’in değeri olduğunu belirtti. Daha sonra yeni İlçe Başkanı BirolMumcu Adnan Bıyıklı’ya bir demet çiçek sundu. Bıyıklı çiçeği bayan arkadaşlarına verdi.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.