Usta, Atatürk ile ilgili yarışmalara izin verilmemesini kınadı

Usta, Atatürk ile ilgili yarışmalara izin verilmemesini kınadı

Atatürkçü Düşünce Derneği Gemlik Şube Başkanı Muhammet Usta yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim 
Müdürlerinin hiçbir gerekçe göstermeden “Atatürk” ile ilgili  yarışmalara izin verilmemesini kınadı.
ADD Gemlik Şube Başkanı Usta şunları söyledi: “- Adana Şubemi zin, “Kurtuluştan Kuruluşa ATA TÜRK” konulu öykü ve şiir yarış masına Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, hiç bir gerekçe göstermeksizin izin vermemiştir. Böyle bir yarışma ya izin verilme mesinin yasal gerekçesi yoktur, olamaz da. Kurtarıcımız, kurucumuz ve Tek Önderimizin adına yapılacak bir yarışmayı, 
Milli Eğitim Müdürlüğü neye dayanarak reddetmiştir? 17 yıllık siyasi iktidarın, Atatürk düşmanı kadrolaş masının en somut örneklerinden birini daha görmüş olduk. Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, siyasi iktidarın izdüşümü olarak, Atatürk adına tahammül süzlüğünü gizleye memiştir. Atatürk’ün adından, düşünce sinden ve aydınlığından korkmuştur, ürkmüştür. 
Çünkü; aydınlık, karanlığın panzehirdir. Karanlık, aydınlıktan çekinir, ürker. Atatürkçü Düşünce Derneği; Milli Mücadeleye ve Milli Kongrelere dayanan; köklü, geçmişin den yola çıkarak, elbette bu tahammülsüzlerden, hukuk yoluyla hesap soracaktır.
Genel Merkezi mizce; husumet kokan bu kararın iptali için yargı süreci başlatılmış, ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Adana ve tüm şubelerimizle omuz omuza, Atatürk Cumhu riyetini yeniden inşa etmek mücadelemizden asla ödün vermeye ceğiz. Kazanacağız. Karanlığı yeneceğiz.” 
Muhammet Usta  eğitim öğretim yılında 23 Nisan ile ilgili ilkokullar arasında açtıkları şiir yarışması için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yazı yazdığını, ancak hiçbir okuldan öğrencilerin yarışmaya katılma masını eleştirdi. Usta, Atatürk ve 23 Nisan günü yaptıkları bir yarış mayın öğrencilere duyurulmadığını ve ya öğretmenlerin haberi olmadığını söyledi. Adana’da yaşanan bu vahim olayın kendisinin geçtiğimiz yıl açtıkları şiir yarışmasını anımsatarak, Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin bu konularda daha hassas davranmalarını istedi.Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.