Cihatlı Özel Eğitim Okulu hizmete açıldı

Cihatlı Özel Eğitim Okulu hizmete açıldı

Özel eğitime muhtaç öğrenciler için Cihatlı Mahallesinde yapımı tamamlanan okul hizmete açıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldığımız bilgilere göre, 8 Nisan 2019 tarihinde öğrenci kabulüne başlayan Özel Eğitim Okulu, İlçedeki çeşitli okullarda özel eğitim sınıflarında okuyan öğrencileri, taşımalı sistemle yeni binasında eğitim öğretime “Merhaba” dedi. Özel öğrencileri, ilk gün okul kapısında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran özel ilgi ile karşıladı.
Yeni okulda; öğrencilerin kişisel gelişimleri için özel eğitim sınıfları, el becerilerine katkı sağlayacak iş 
atölyeleri, tarımsal uygulama alanları, bedensel gelişim leri için spor salonları, kütüpha ne, yemekhane ve konferans salonu bulunuyor. İlk gün, Öğrenci ve velileri kapıda karşılayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran öğrenci ve velilere okulu gezdirdi. Konferans salonunda yaptığı  konuşmasında şunları söyledi:
“Bugün hepimiz için çok özel bir gün. Yeni bina mızda özel öğren cilerimizi ve velile rimizi ağırlamanın heye canını yaşıyo ruz. Okulumuzun tamamlanması için çok emek harcandı. Özel öğrencilerimizin ve siz değerli velilerimizin mutluluğunu ve sevincini gördükçe yapılan yatırımın ve emeklerin gerçek anlamda karşılılık bulduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Okulumuz, ilçemiz ve bölge ilçelerdeki çocuklarımıza da yetecek kapasitede olup, çocuklarımız kendilerini daha
iyi hissedecekler. Sosyal ve kültürel anlamda kendilerini geliştirecek ler, uygulamalı iş atölyeleri ile de el becerisi kazanacak lardır. Okulumuza ait zeytinlik alanı bulunmakta ve bu alanlarda öğrencilerimize tarımsal faaliyet uygulamaları yaptırmayı planlamaktayız. Yeni okulumuzun hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Yeni okullarına gelmenin mutlu luğu ve heyecanı yaşayan öğren ciler, sevinçlerini darbuka çalarak ve oynayarak gösterdiler. Bu sevince İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, okul idareci ve öğretmenleri ile veliler eşlik ettiler.
 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.