Erasmusic projesine Sertaslan’lı final

Erasmusic projesine Sertaslan’lı final

Gemlik Kaymakamlığı Avrupa Birliği projeleri kapsa mında düzenlediği 'Erasmusic' projesi, katılanlar tarafından büyük beğeni ve ilgiyle karşılaştı.
Toplam 6 ülkeden 41 gencin birlikte halk ezgilerini sergilediği konserde Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da sazıyla “leylim ley” şarkısına eşlik etti.
Konser çalışmalarına 1 Nisan'dan itibaren başlandığını belirten proje sorumlusu İsmail Çağlar, proje kapsamında tüm ülkelerin kendi müzik aletlerini tanıttığını kaydetti. Kısa bir sürede hazırlanan konser öncesi heyecanlı olduklarını ifade eden Çağlar, destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da, bütün seçim kampanyası sürecinde barışa vurgu yaptık larını ve en büyük projelerinin vatandaşı barıştır mak olduğunu ifade ederek, “Biz seçim dönemi boyunca bu kenti barıştıracağız dedik. Gençlere imkân verildiği anda çok şeyi başarabilirler. Biz Gemlik’in barış ve huzurun yanı sıra kültür ve sanatın da kenti olarak anılma sını istiyoruz. Bu proje ile çok güzel bir başlangıç yaptık. Gemlik'te çok yetenekli gençlerimiz var. Bu gençleri de kültür sanat faaliyetlerine katılmasını sağla yarak, kötü  alışkan lıklardan uzak durması için çalış malar gerçekleştireceğiz” dedi. 
Başkan Sertaslan, kültür-sanat faaliyetlerinin hız kesmeden devam edeceğini de sözlerine ekledi. Gemlik Kaymakamı Kemal İnan da programda emeği geçenlere teşekkür ederek müzisyen gençlere başarılar diledi. Konuşmaların ardından 6 ülkeden gelen 41 genç birbirinden güzel 13 farklı eseri Gemlikli sanatseverler için seslendirdi. Etkinlik sonunda ise Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan yeniden sazı eline alarak gençlere eşlik  ederken alkış yağmuruna tutuldu. 
Yorum Yap

0 Yorum

Henüz hiç yorum yapılmamış.