Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17186
Foto Galeri

İzlenme: 226513
 

Gemlik Foto

 
 
GÜLER BİR DAVADAN DAHA BERAAT ETTİ
18 Nisan 2013, Perşembe  14:28 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
güngör

 

Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler ile Kurşunlu eski Belediye Başkanı Bayram Demir ve Küçük Kumla eski Belediye Başkanı Eşref Güre, "Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna ait Belediye paylarını zamanında yatırmadıkları" gerekçesiyle haklarında açılan davalardan beraat ettiler.
Gemlik Eski Kaymakamı Bilal Çelik tarafından,  yasaya aykırı davrandıkları için haklarında açılan davada, Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler, Kurşunlu eski Belediye Başkanı Bayram Demir, Küçük Kumla eski Mali Hizmetler Müdürü Özcan Soygan, Umurbey Belediyesi eski Mali Hizmetler Müdürü Asuman Irmak, bugün hakim karşısına çıktı.
Gemlik Sulh Ceza Mahkemesi´nde görülen dava duruşmasında hakim, bilirkişiden gelen raporu okudu.
Bilirkişi raporunda kamu zararı meydana gelmediği, iki resmi kurum arasında doğan işlemin belediyelerin İller Bankası payından kesildiği belirtildi.
Yargılanan sanıklar rapora bir diyecekleri olmadığını belirtirken  Fatih Mehmet Güler,"Her iki tarafta kamu kurumudur. Alacak meselesi iki kurum arasında sağlanan işbirliği ile çözülmüştür, İl Özel Dairesi İller Bankasından gerekli istihkakı almıştır. Suç işlemedim beratimi istiyorum" dedi.
Diğer sanıkların da suç işlemediklerini belirterek, beraatlarını istedi.
Mahkeme hakimi, bilirkişi raporunda belirtildiği üzere kamu zararı doğmaması nedeniyle sanıkların suçlarının sabit görülmediğini ve beraat ettiklerini açıkladı.

GÜLER, TEK BİZE
DAVA AÇILDI

Gemlik Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler, mahkeme çıkışında yaptığı açıklamada 2005-2009 yılları arasında, belediyelerce ödenmesi gereken Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma  paylarını zamanında ödenmediği, bu nedenle suç işlendiği iddiasıyla açılan ve 2 yıldır devam eden davadan suçsuz olduğunu kanıtlamaya çalıştığını belirterek şunları söyledi:
"2005-2009 yılları arasında Bursa da 30 dan fazla Belediye Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma parasını zamanında yatırmadığı anlaşıldı. Ancak, ne ilginçtir ki Bursa da bu konuda tek bir dava açılmazken, Gemlik´te benimkiyle birlikte, Kurşunlu, Küçük Kumla Belediye Başkanları ile mali Hizmetler Müdürleri hakkında dava açıldı.
Başka yargılanan belediye başkanı olmadı.
Sonuç olarak görevden uzaklaştırılmamın devamını sağlamak amacıyla açılan bir davadan daha beraat ettim. Bunu kamunun dikkatine sunuyorum" dedi.
Fatih Mehmet Güler´in Gemlik Belediyesindeki görev sırasında haklarında açılar davalardan bir kısmı Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesinde (6 dava) birleştirilirken, Gemlik Sulh Ceza Mahkemesinde devam eden, "Yaz mevsiminde Küçük Kumla ve Kurşunlu da görevlilere Zabıtaya benzer kıyafet giydirmek.", " Belediyeye ait Sosyal Yaşam Merkezi´ni  Gemlik Belediyespor´a, Çukurbahçe Halı Sahası´nı Körfezspor´a,  Katlı Otopark´ı Gemlikspor´a Tahsis etmek" suçlarından davalarından yargılanıyor..Haberin Kaynağı " "
Kategoriye Ait Manşet Haber Yok
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)