Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17186
Foto Galeri

İzlenme: 226513
 

Gemlik Foto

 
 
?Vesayet rejimi? konulu seminer
14 Kasim 2011, Pazartesi  18:44 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
güngör
Eğitim Bir-Sen Gemlik temsilci liğinin hazırladığı ?vesayet rejimi? konulu bilgilendirme toplantısı eski milletvekili Ramazan Yenidede ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Numan Şeker?in katımılıyla 02-11-2011 tarihinde sendika binasında yapıldı.
Eğitim Bir-Sen Gemlik Temsilcisi Halil Gemici?nin açılış konuşmasından sonra söz alan Şube Başkanı Numan Şeker, son dönem güncel konuları değerlendiren bir konuşma yaparak vesayet rejiminden kurtulmanın en önemli adımı sayılan yeni Anayasa sürecinin altını çizdi. Şeker Memur-Sen?in yeni Anayasa konusunda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdiği konuşmasını darbe günlerinin artık geride kaldığı sivil toplum gücüyle vesayet rejiminden tamamen kurtulunacağı temennisiyle bitirdi.
Tarih boyunca Hak-Batıl mücadelesi olduğunu vesayet rejimi konusunun da bu tarihsel mü cadele ekseninde değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizen, eski milletve kili Ramazan Yenide de ilk insandan başlayarak vesayet rejiminin tarihsel örneklerine kısa pasajlar halinde değindikten sonra cumhuriyet dönemine getirdi.
?Cumhuriyet dönemindeki vesayet rejimini darbelerin arkasındaki güç, yani derin devlet denilen şeyin seçilen hükümetleri kontrol etmesidir. Ülkenin seçilmiş hükümetin ötesinde bir güç tarafından yönetilmesidir. Bu gücün ülkenin kilit pozisyonlarındaki yerini kesinlikle bırakmayacağı bu gücün tehlikeye girmesi durumunda da darbelerle devlet yapısının yeniden tesis edileceği bir yapıdadır.? dedi.
Şimdilerde vesayet rejimi ciddi bir erozyona uğradı ancak bir bitişten söz edebilmemiz için bu durumun hukuken de tescil edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde yeni bir anayasaya ihtiyaç vardır.
İnşallah bu yeni anaya sada çok yakın bir zaman da yapılır temennisiyle konuş masını tamamladı. 


Haberin Kaynağı " "
Kategoriye Ait Manşet Haber Yok
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)