Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17186
Foto Galeri

İzlenme: 226514
 

Gemlik Foto

 
 
SELİMİYE CAMİİ İBATEDE AÇILDI
13 Haziran 2018, Çarşamba  21:09 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
güngör
Gemlik Belediyesinin katkılarıyla Armutlu İlçesine bağlı Selimiye Köyünde yaptırılan Selimiye Camii mehter eşliğinde ibadete açıldı.
Törene Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan, Armutlu İlçe Müftüsü Ahmet Mehmetalioğlu, Selimiye Köyü Muhtarı Emir Kayaoğlu, siyasi parti başkanları, meclis üyeleri, birim amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Armutlu İlçe Müftüsü Ahmet Mehmetali oğlu “Cami yapmak önemlidir, ama camide cemaati olmak daha önemlidir” dedi. 
Caminin yapımında emeği dernek yönetimi ve hayırseverlere teşekkür eden Mehmetalioğlu, “Hiçbir siyasi ve ticari geri dönüşüm beklemeden kendi belde ve bölgesinin dışında bir yere 
bu kadar büyük yardımı yapan Gemlik Belediye Başkanımıza da 
sonsuz teşekkür ediyorum. Selimiye Camiimiz hayırlı olsun” diye konuştu.Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan konuşmasında, “Camileri inşa etmek kadar içinde ki cemaati doldurmanında önemli olduğuna dikkat çekti. Katkılarından dolayı Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a ve camii dernek yönetimine teşekkür eden Birkan, Selimiye Camiinin köy halkına hayırlı olmasını diledi.Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında, “Böylesine güzel bir eserin ortaya çıkmasından son derece mutluyuz, huzurluyuz. İnşallah bu minareden kıyamete kadar ezan sesleri okunur. Kuran-i kerim tilavetleri kalplere ve gönüllere işlenir. Camiler birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını en üst şekilde yaşadığımız nezih mekânlar. Medeniyetimizin özünde yer alan camilerimizin her daim cemaatimiz tarafından doldurulmasını diliyorum. Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” diye konuştu.
Son olarak söz alan Armutlu Kaymakamı Uğur Sezer de, “Gemlik, eski köyü Selimiye’yi unutmadı” dedi. 
Selimiye köyümüze Gemlik Belediye sinin büyük destekleriyle çok güzel bir eser kazandırıldı. İnşallah camiimiz garip kalmaz diye konuşan Sezer, vatandaşların bayramlarını kutlayarak, Selimiye Camiinin, Selimiye köyüne hayırlı olmasını diledi.


Haberin Kaynağı " "
Kategoriye Ait Manşet Haber Yok
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)