Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17186
Foto Galeri

İzlenme: 226513
 

Gemlik Foto

 
 
Kuzey planlarının tapuları dağıtıldı
13 Haziran 2018, Çarşamba  20:41 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
güngör
Gemlik’te yılan hikayesine dönen Kuzey Planlarının Gemlik Tapu Müdürlüğü’nde araziden arsaya dönüştürülerek tapu sicillerine işlenmesinin ardından, dün düzenlenen törenle mal 
sahipleri tapularına kavuştu.
Gemlik Tapu Müdürlüğü’nden Gemlik Belediye Başkanlığına 
gönderilen Kuzey Planlarında yerleri bulunan vatandaşların tapularının dağıtımı için  Balıkpazarı kahvehaneleri önünde tören düzenlendi.
Törene, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, AKP İlçe Başkanı Yaşar İslam, AKP 2. Bölge Milletvekili adayı Zafer Işık, Belediye Per
soneli, AKP ilçe yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
Tapu Dağıtım töreninde konuşan AKP İlçe Başkanı Yaşar İslam, konuşmasında uzun bir uğraştan sonra kuzey planlarının tapu larının dağıtıldığını birilerinin konuşacağını kendilerinin icraat yapacaklarını söyledi. İslam, “Onlar konuşacak biz iş yapacağız.” dedi.
Daha sonra, söz alan AKP milletvekili adayı Zafer Işık ise konuşmasında kuzey planlarının birinci etabının tapularını dağıtmak tan mutluluk duyduklarını, emeği geçen herkese 
teşekkür etti.“Biliyoruz ki Gemlik bu bölgelerden vazgeçti. Bu bölgeleri zengin olarak görmüyorlar ve bakmadıkları için, doğa şartlarının da geçirdiği bir takım süreçlerden dolayı özellikle Mermerağıl Bölgesi zeytine elverişli bölge olmaktan çıktı.
Oolayısıyla Gemlik’in de ihtiyacı olan imar alanlarını böylelikle Gemlik kavuşmuş oldu. Bunda gayret gösteren Belediye Başkanımıza özellikle sizin şahsınız da teşekkür ediyorum. Tapuların her hissedara hayırlı olmasını dilerim. Bu alanlarda güzel planlarla, güzel konutların yapılmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KONUŞUYOR
Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, kuzey planları konusunda bilgi verdi.
“Tam 11 yıllık bir süreçten bahsediyoruz. Bu uzun bir süreç.
Türkiye de bürokrasinin ne kadar işlere ket vurduğunu göstermek için en son örnek Gemlik kuzey planlarıdır.
2007 de başladık bu sürece rahmetli Hikmet Şahin belediye başkanımızın döneminde imar komisyonu üyesiydim. Kendilerine Gemlik’in durumunu arz ettik. O dönem risk aldı. Bu bölgelerin imara açılması için çalışma başladı.
İlçe Tarıma, İl Tarıma görüş sorulsaydı, olumlu görüş gelmeyecekti. Görüş sormadan  işlem yapıldı. Ama ne oldu sonra kendimizi mahkemede bulduk. Anayasa Mahkemesi’nde yargılandık.  Mahkemenin sonucunda beraat ettik. 
Daha sonra planlar iptal edildi. Danıştay İdare Mahkemesi’nin iptal kararını bozdu. Tekrar planlar için çaba sarf ettik. Gelinen noktada bugün tapu teslim törenini yapıyoruz” dedi.
Kadastroda zorluklar yaşadıklarını belirten Yılmaz, “Ankara’da  Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde kuzey planlarının çıkması için özel bir yönetmelik ile tekrar hayata geçmiş oldu. Bu işin her aşaması çileli bir yolculuktu. Bu planlar Gemlik’in ihtiyacıydı.” şeklinde konuştu.
Manastır’ın planmasında sağlık ocağı, yeşil alan, okul yerlerinin spor alanlarının olmadığını, bu planlarda 3 tane okul alanı,
2 cami alanı, 3 ayrı bölgede park alanları, 3 ayrı bölgede spor alanları bulunduğunu yolların geniş tutulduğunu,  bunun içinde 
DOP’un yüzde 40’ı bulduğunu “Bunu yaparsak Gemlik zengin hale gelir. Öbür türlü Manastır’da şu anda büyük bir otel düşünmedik. Kendine yeten bir mahalle olsun istedik.” dedi.
Refik Yılmaz’ın kendisinin ve devletin yaptığı hizmetleri anlattığı konuşmasından sonra tapuların dağıtımına geçildi.
Balıkpazarı’nda bulunan arsa sahipleri tapularını aldılar.
Bu arada bazı vatandaşlara, Kuzey planlarında DOP’un Cihatlı, Hisartepe Mahallelerine göre düşük tutulduğunu, bunun yükseltilmesi gerektiğini söyledi.Bunun üzerine Belediye Başkanı Refik Yılmaz 1 kat artışı getirebileceklerini bunun çalışmalarını yapacaklarını söyledi.Haberin Kaynağı " "
Kategoriye Ait Manşet Haber Yok
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)