Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 17186
Foto Galeri

İzlenme: 226513
 

Gemlik Foto

 
 
Emine öğretmen 95 tekerlekli sandalye 3 akülü araba dağıttı
12 Haziran 2018, Salı  21:05 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
güngör
Yaptığı özverili çalışmayla mavi pet şişe kapağı toplayarak tekerlekli sandalye alan 11 Eylül İlkokulu emekli öğretmeni hayırse ver Emine Aydın bir engelliye daha umut olmak için Şükrü Şenol Ortaokuluna  tekerlekli sandalye teslim etti. 
İlçemizde mavi kapak toplayarak aldığı tekerlekli 
sandalyeleri okullara ve yardıma ihtiyacı olan insanlara ulaştıran emekli öğretmen Emine Aydın; “Her engelliye umut olduğunda onların yaşadığı mutluluğu aynı şekilde ben de yaşıyorum.”  dedi. Okul içerisinde yapılan törenle hayırsever emekli öğretmene Okul Müdürü Rezzak Arslan ve öğret menler teşekkür ederek tekerlekli sandalyeyi teslim aldı. Kendini engellilere adayan Emine Aydın ilçemizdeki lokantalar, çay bahçeleri, kafeler ve kahvehanelerde içilen pet şişe sularının kapaklarını işyeri sahipleriyle kurduğu dialoğlar sayesinde biriktirerek topluyor ve engelliler için umut oluyor. 5 yılda mavi kapak toplayıp bunları satarak 95 tekerlekli sandalye, 3 akülü araba dağıttığını söyleyen Emine Aydın, “Bu sandal ye ve akülü araçları köy sağlık ocaklarına, engellilere ve 4 ilkokula dağıttım. Önce emekli olduğum 11 Eylül İlkokuluna, ardından Atatürk ve Şükrü Şenol Okuluna destek verdim. 15 yıldır da Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı (ANAÇEV) yönetimde görev yaptım kuruculuğunda bulundum. Kendimi eğitime ve engellilere adadım” dedi.


Haberin Kaynağı " "
Kategoriye Ait Manşet Haber Yok
 
Haber  Video Foto İlanlar
 


Kayıtlı Reklam Bulunamadı


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...


Kayıtlı Reklam Bulunamadı

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)