Seri İlan
Kategori: Yok
Video Galeri

Gösterim: 16333
Foto Galeri

İzlenme: 223267
 

Gemlik Foto

 
 
Gemlik Lisesi Tiyatro Kulübü ?Türkmen'in Düğünü?nü oynadı
06 Haziran 2011, Cuma  20:25 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
saadet
Gemlik Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri Ali Yürük´ün yazdığı Türkmen Düğünü adlı 2 perdelik oyunu Belediye Kültür Merke zi´nde oynadılar.
Oyunu Gemlik  Kaymakamı Bilal Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Cura, Belediye Bşk.Tk. Yrd. Muharrem Sarı, ilçemizdeki ilk ve ortaöğretim kurumlarının müdür ve müdür yardımcıları, okul öğrencileri ve mi safirler izlediler.
Oyunun hazırlanmasından sahne ye konulmasına kadar geçen süreçte sadece okulun tiyatro kulübü öğrencilerinin görev aldığı oyunu, okulun edebiyat öğretmeni ve Tiyatro Kulübü Rehber Öğretmeni Hikmet Cerrah sahneye koydu.
Oyunda, 12. sınıf öğrencilerinden M. Mustafa Büyük oruç, Murat Can, Aykut Güleryüz; 11. sınıf öğrencilerinden Hilal Oran, Gizem Beri, İbrahim Şen, Nazi ye İçöz, Kadir Şim şek, Aylin Damar, Berivan Ayhan, Seda Yolgeçer, Buket Kurt, Caner Demiral, Özkan Tosun, Şevki Eker; 10. sınıf öğrencilerinden Ceyna Kırgız, Beste Özkan rol aldılar.
11. sınıf öğrencilerinden Fatma Peker´in suflör olarak görev aldığı oyunun dekorunu ise okulun 11. sınıf öğren cilerinden Tuğçe Yavuz yaptı.
Oyun, Afyon´un Emirdağ ilçesinde yaşayan Türkmen lerin yaşamından bir kesit sunuldu.
Okulun Tiyatro Kulübü Rehber Öğretmeni
Hikmet Cerrah amaçlarının tiyatroya olan ilgiyi artırmak ve eğitimin, yaşamın her aşamasında gerçekleşebileceğini göstermek olduğunu söyledi.Oyunun bitiminden sonra İlçe Kaymakam Bilal Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, okul müdürü Ertuğrul Kılıçlar okulun Tiyatro Kulübü Rehber Öğretmeni Hikmet Cerrah´ı ve oyunda emeği olan tüm öğrencileri kutlayarak
güzel oyunlarını çiçeklerle pekiştirdi.  


Haberin Kaynağı " "
Kategoriye Ait Manşet Haber Yok
 
Haber  Video Foto İlanlar
 
saadet yeni
saadet yeni
Röportaj
Uzun bir aradan sonra röportaj köşe mizde yine sizlerle beraberiz. Bugün köşemize; 'Yağmur Çiselerken, ...
saadet yeni

Beşiktaş Siemens Servisi - - kadıköy bosch servisi

Gemlik Körfez Gazetesi
Sahibi: Kadri GÜLER Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Serap GÜLER  /   Adres. İstiklal Cad. Bora Sok. No: 3/B Tel: 513 96 83 Fax: 513 35 95 Gemlik / Bursa
Tüm Haklari Saklidir. sitemizdeki haberlerin kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır 
Web Tasarım : Gemlik Web Tasarım (Gemlikweb)